Google Dünya'ya İnternet Sağlayacak ! - özeldersci

son haberler

Post Top Ad

19 Şubat 2017 Pazar

Google Dünya'ya İnternet Sağlayacak !


Google Dünya'ya aykırı muhteşem bir proje yapıyor.
Dünya da internetsiz kalan bölgelere interneti sağlayacak eğer bu gerçekleşirse Dünya da internetsiz bölge kalmayacak.

SIFIRDAN MATEMATİK ÖĞRENİN

Google, gezegenimizin uzak bölgelerinde internete erişimi sağlamak üzere dev balonlarla kurmayı tasarladığı internet ağı için önemli bir sorunu aştığını duyurdu. 


Projeyi yürüten şirket Google X araştırma departmanına bağlı çalışan Project Loon ekibi balonların hareketini belirleyen hava akımlarını tahmin edebilir hale geldiklerini bildirdi.


Az sayıda balonun belirli bir bölgede kümelenmesinin projenin maliyetini belirgin şekilde düşüreceğini vurgulayan Google X direktörü Astro Teller, Artık yüzlerce balon kullanmak yerine belirli bölgelerde 10, 20 veya 30 balonla internet hizmeti sağlayabileceğiz. dedi. 

Kullanıcıların önümüzdeki aylarda sistemi deneme fırsatı bulabileceğini söyleyen Astro Teller, bunun ne zaman ve nerede olacağına dair herhangi bir bilgi vermedi.


Google, balon projesiyle erişimi zor coğrafyalara internet erişimi sağlamayı amaçlıyor. 

Şirket bağlantı ağını gelişmiş ülkelerde olduğu gibi milyarlarca dolar maliyetli altyapılar inşa ederek kurmak yerine gökyüzünden internet sinyali sağlayacak tenis kortu büyüklüğünde dev balonlarla temin etmeyi planlıyor. 

Google, geçtiğimiz yıl Peru'da bir balonu 3 ay boyunca hava da tutmayı başarmıştı. Google bu balonları nasıl havada tutacak merakla bekliyoruz.


Post Top Ad