728x90 AdSpace

 • son haberler

  Blogger tarafından desteklenmektedir.
  10 Şubat 2017 Cuma

  Facebook, Şifreniz Yanlış Yazılsa Bile Girişe Açık !


  Facebook, kullanıcılar şifrelerini yazarken 1 harf veya şekile fazladan tuşlamış,olsa bile girişe izin veriyor.

  SIFIRDAN MATEMATİK ÖĞRENİN

  Gencinden yaşlısına artık neredeyse herkesin bir Facebook hesabı var. 

  Bu noktada kullanıcı güvenliği için iki adımlı doğrulama sistemine de sahip olan Facebook’ta aynı zamanda hesabınızın çalınmalara karşı önlenmesi adına şifrenizde de en az bir küçük, bir büyük harf, bir özel karakter ve bir sayı olmasını öneriyoruz.

  Ancak birçok kullanıcı bilinçlendiği için şifrelerini hem uzun hem de bu gereksinime uyan şekilde yapınca bazı anlarda hatalı yazmalar da olabiliyor. 

  Fakat, Facebook’un bu hatalar sonucu baştan şifre yazılmaması için geliştirdiği bir sistem ile şifrenizi yanlış yazsanız dahi profile girmeniz mümkün.

  Örnek vermek gerekirse; şifrenizin 123456 olduğunu farz edelim. Eğer siz Facebook’a girerken 1234567, 123456a veya 123456* gibi, yani fazladan bir karakter ekleseniz dahi Facebook’a giriş yapabildiğinizi göreceksiniz. Ancak bu genel olarak açık gibi görünse de değil.
  Bu Sistem Nasıl İşliyor?
  Facebook, biraz öne de dediğim gibi şifrenizi yazdıktan sonra yanlışlıkla fazladan bir karaktere basmanız sonrasında baştan şifre girmenize gereksinim olmaması için böyle bir sistem geliştirdi. Bu noktada şifrenizi ilk başta doğru girmeniz şart. Ardından sadece Enter tuşu yerine yanlışlıkla farklı bir tuşa basmanızı örtbas ediyor diyebiliriz.

  Başka Şekilde Kabul Etmiyor
  Eğer 123456 olan şifrenizi 123456ab şeklinde yazarsanız bu noktada şifre hatalı uyarısı gelecektir.

  Yani Facebook bunu sadece bir karaktere mahsus ayarlamış Hatta bir karakter bile olsa şifrenin arasına ya da başına fazladan karakter girmek de kabul edilmiyor. Yani 12345a6 şeklinde veya a123456 şeklinde yazışlar kabul görmüyor.

  Büyük ihtimalle olay ilk giriş doğru yapıldıktan sonra Facebook hata da olsa girişe izin veriyor.

  Lakin ne kada doğru bi sistem bilemeyiz.

  • Blogger Comments
  • Facebook Comments

  0 yorum:

  Yorum Gönder

  Item Reviewed: Facebook, Şifreniz Yanlış Yazılsa Bile Girişe Açık ! Rating: 5 Reviewed By: Mr.Mehmet Ali Aytunç Arslantürk
  Scroll to Top