Apple,Teknolojisini Değiştiriyor . - özeldersci

son haberler

Post Top Ad

18 Şubat 2017 Cumartesi

Apple,Teknolojisini Değiştiriyor .


Apple, Touch ID teknolojisini bir kenara koyup yerine çok daha kullanışlı daha teknolojik çağımıza daha uygun bir teknoloji getirmeyi düşünüyor.Bu teknoloji ise tahmin edebileceğiniz gibi yüz tanıma teknolojisi !

SIFIRDAN MATEMATİK ÖĞRENİN

Apple yüz tanıma teknolojisine geçebilir!
İki gün önce KGI analisti Ming-Chi Kuo, raporunda Apple'ın yeni iPhone'da Touch ID'yi kaldırabileceğini belirtmişti. Bugün bir başka analistten ona destek veren bir açıklama geldi.

Apple, yüz tanıma sistemine mi geçecek?
Apple'ın bu yıl iPhone 8 yada iPhone X adında yeni bir akıllı telefon tanıtacağı bir çok analist tarafından teyit edildi. Yeni iPhone'un onuncu yıla özel bazı önemli yeniliklerle gelmesi bekleniyor. Yeni iPhone ile ilgili en çok üzerinde durulan konu ekranın nasıl olacağı.

Özellikle çerçevesiz OLED bir ekrana sahip olması beklenen iPhone'da Touch ID'nin ekranın altına yerleştirilmesi yada yeni bir kimlik tanıma Teknolojisine geçilmesi gündemde. Bugün, JPMorgan analisti Rod Hall, konu ile ilgili dikkat çekici bir iddiada bulundu. Yüz tanıma için 3D lazer tarayıcı geliyor

Hall, Apple'ın iPhone 8'de kavisli bir ekran kullanmak için Touch ID'den vazgeçeceğini düşünüyor. Bunun yerine 3D lazer tarayıcı kullanarak yüz tanıma teknolojisine geçiş yapacağını iddia ediyor. Ona göre, Apple'ın tedarik zinciri içindeki modül hacminde artışa dayalı olarak iPhone 7s ve iPhone 7s Plus'ta da 3D lazer tarayıcı kullanılabilir.


3D lazer tarayıcı, OLED ekran, cam gövde ve diğer artan üretim maliyetleriyle birleştiğinde iPhone 8'in malzeme faturasına modül başına 10 ila 15 dolar fiyat farkına sebep olacak.

Bu da satış fiyatını 100 dolar daha pahalı hale getirebilir. Apple, kar marjını korumak isterse yeni iPhone,100 dolar daha pahalı olabilir. 

Artan maliyetler, iPhone 8'in Amerika Birleşik Devletleri'nde 1.000 dolardan fazla fiyata satılacağı iddiası ile uyumlu görünüyor. Zaten son günlerde bütün haberlerde 1000 dolar vurgusu yapılıyor.

Yüz tanıma Touch ID'den daha kullanışlı olabilir Hall, Touch ID'nin parmağınız ıslak olduğunda çalışmadığını, yüz tanıma moduna geçişin kullanıcının işini kolaylaştıracağına inanıyor.

Ayrıca yüz tanımanın Touch ID'den daha güvenli olacağını, bankaların ve mağazaların Apple Pay'i kullanma oranlarının artacağını düşünüyor

Hall, yüz tanıma teknolojisinin arttırmış gerçeklik için de önemli olduğunu vurguluyor. 

Apple, bu yenilikler üzerine hem birazdaha değişmiş olucak hemde rakiplerinin önüne geşmek için bir adım atacak bildiğiniz gibi apple ne yaparsa yapsa iphone içim sıralara giren ölene kadar iphone alacak bir kitleye zaten sahip. 
Ancak bu yeniliklerle başka markalardan kullanıcı çekip 2 kat artışa geçebilir. .

Post Top Ad