Apple, Üretime Geçiyor ! - özeldersci

son haberler

Post Top Ad

4 Şubat 2017 Cumartesi

Apple, Üretime Geçiyor !


ABD başkanı Trump'ın fabrikalarını ABD'ye taşıması konusunda ısrarına rağmen Apple, ülke dışına yatırım yapmaya devam ediyor. Şirket yakında Hindistan'da fabrika açıyor.

SIFIRDAN MATEMATİK ÖĞRENİN

Apple, yakında Hindistan'da üretime başlıyor!
Geçen ay Apple'ın Hindistan'da yatırım yapacağı ile ilgili haberler gelmişti. Ülkede yatırım yapmak isteyen Apple'ın taleplerini karşılanınca Ocak ayında yapılan bir dizi toplantı sonunda anlaşmaya varıldı. Konu ile ilgili açıklama Hindistan Bilgi Teknolojileri Bakanından geldi.

Üretim Nisan ayında başlıyor
Bloomberg'in haberine göre Hindistan hükümeti Apple'a büyük vergi indirimleri de dahil bir çok kolaylığı sağladı. Bilgi Teknolojileri Bakanı Priyank Kharge, Apple'ın Nisan ayında Bangalore'de üretime başlayacağını açıkladı. 


Bangalore, Asya'nın Silikon Vadisi olarak biliniyor. Apple, burada üreteceği tüm cihazlar için iç pazarı hedef alacak. Kharge, şirketin daha sonra diğer üreticilerle de çalışmaya karar vermesi halinde hükümetin Apple'a yardım edeceğini söyledi.

 Apple, Hindistan pazarında söz sahibi olabilir 
Hindistan, dünyanın en hızlı büyüyen telefon pazarlarından biri. 2020 yılında yaklaşık 750 milyon telefona ulaşması beklenen ülke pazarında Apple da söz sahibi olmak istiyor. Şu anda Apple ürünleri Hindistan halkı için çok pahalı.

Apple, geçen yıl sattığı 2.5 milyon iPhone ile Hindistan'da sadece % 2'lik bir pazar payına sahip. Halkın genellikle ucuz ürünlere yöneldiği ülkede iPhone, en çok satılan 10. telefon durumunda. Apple'ın düşük maliyetle üretime başlaması ile birlikte pazar payı önemli ölçüde büyüyebilir

Shiftdelete

Post Top Ad