728x90 AdSpace

 • son haberler

  Blogger tarafından desteklenmektedir.
  2 Şubat 2017 Perşembe

  Apple, Google'ı 2'ye Katladı !


  Apple, bugün 2017'nin ilk çeyreğinin mali sonuçlarını açıkladı. Şirket, bu dönemde rekor bir gelir elde ederken, bu rekorda App Store gelirleri de önemli rol oynadı.

  SIFIRDAN MATEMATİK ÖĞRENİN

  App Store, Google Play gelirini ikiye katladı!
  Apple, bugün açıkladığı rakamlara göre tatil çeyreğinde 78.3 milyar dolar gelir elde etti. Bu kazançta iPhone satışları % 69'luk bir paya sahip. Apple, bu çeyrekte 78.3 milyon iPhone satarak bir rekora imza attı. 

  Her zaman olduğu Apple'ın açıkladığı rakamlarda en çok dikkat çeken şeyler, iPhone satışları ve bu satıştan elde edilen gelirdi. Fakat bu çeyrekte toplam gelirin %10'una sahip olan App Store'un da içinde bulunduğu servisler kategorisinin de önemli bir büyüme içinde olduğu görüldü.  

  App Store'un geliri Google Play'in iki katı
  Apple Pay, Apple Music, iCloud ve App Store'un içinde olduğu servisler kategorisi, iPad satış gelirlerini geçti. Geliri 7.17 milyar dolar ulaşan bu kategori, çok yakında 7.2 milyar dolar gelire sahip olan Mac satışlarını da geçecek.


  Apple CEO'su Tim Cook, App Store'da şu anda 2.2 milyon uygulama bulunduğunu açıkladı. Fakat burada önemli olan yalnızca uygulama sayısı değidi. Apple CEO'sunun bahsettiği diğer önemli şey, gelir miktarıydı. App Store, artık Google Play Store'un gelirinin iki katına ulaşmış durumda.

  Daha az uygulama ve daha az kullanıcı sayısına rağmen, App Store gelirinin fazla olmasında tabiki Android platformunda çoğu uygulamanın ücretsiz olmasının etkisi büyük. Fakat yine de gelir farkının bu kadar fazla olması ilginç.

  Shiftdelete
  • Blogger Comments
  • Facebook Comments

  0 yorum:

  Yorum Gönder

  Item Reviewed: Apple, Google'ı 2'ye Katladı ! Rating: 5 Reviewed By: Mr.Mehmet Ali Aytunç Arslantürk
  Scroll to Top