5G Düşündüğümüzden Daha Yakın ! - özeldersci

son haberler

Post Top Ad

27 Şubat 2017 Pazartesi

5G Düşündüğümüzden Daha Yakın !


Beşinci nesil kablosuz iletişim teknolojilerine sahip 5G'nin dünyada 2020 tarihinden önce sunulması gibi bir ihtimal yoktu.

Ancak yeni açıklamalar 5G'nin daha yakın olduğunun habercisi.

SIFIRDAN MATEMATİK ÖĞRENİN


Ancak MWC 2017 sırasında yapılan basın toplantılarında bir düzine teknoloji/iletişim şirketinin 2019’da 5G’yi devreye alabilecek durumda olduğunu ortaya çıkardı.

5G New Radio (5G NR) standardına yatırım yapan şirketlerin açıklamalarına göre, 5G NR standardı, 2019 içinde kullanıma hazır olacak.

5G NR için yatırım yapan şirketle arasında, AT&T, NTT Docomo, SK Telecom, Ericsson, Qualcomm, British Telecom, Telstra, Korea Telecom, Intel, LG Uplus, KDDI, LG Electronics, Telia Company, Swisscom, TIM, Etisalat Group, Huawei, Sprint, Vivo, ZTE ve Deutsche Telekom bulunuyor. 

Dünyanın önemli teknoloji ve iletişim devlerinin desteğini arkasına alan 5G NR’ın kullanıcılar tarafından da erişimini mümkün kılacak olan ilk mobil işlemciler, yine MWC 2017 etkinliği sırasında, Qualcomm tarafından tanıtıldı. 

Dolayısıyla, pratik olarak 5G hizmetini 2019’da vermeye hazır olduğunu açıklayan bir düzine şirketin yanında, 5G hizmetini almayı mümkün kılacak telefonlar için gerekli donanımlar da bugünden hazır. 

Bu gelişme, 2019’da ilk 5G hizmetinin devreye girebilme olasılığını yükseltiyor. 

Bu durumda, MWC 2017 ardından tarihler değişecek.

Post Top Ad