728x90 AdSpace

 • son haberler

  Blogger tarafından desteklenmektedir.
  31 Ocak 2017 Salı

  Okullar ne zaman açılacak? Geri sayım başladı!


  20 Ocak'ta 15 tatile başlayan milyonlarca öğrenci okulların ne zaman açılacağını merak ediyor. 

  SIFIRDAN MATEMATİK ÖĞRENİN

  Geri sayım başladı!

  Okulların kapanması ve karnelerin teslim alınmasının ardından birçok öğrenci, ikinci dönemin ne zaman başlayacağını sorgulamaya başladı. 

  OKULLAR NE ZAMAN AÇILACAK?

  Yarıyıl tatili, 23 Ocak 2017-3 Şubat 2017 tarihleri arasında yapılacak. İkinci kanaat dönemi 6 Şubat 2017 Pazartesi günü başlayacak ve 9 Haziran 2017 Cuma günü sona erecek.

  2017-2018 eğitim öğretim yılı ise 18 Eylül 2017 Pazartesi günü başlayacak. Okul öncesi, ilkokul birinci sınıf, ortaokul ve imam hatip ortaokullarının 5´inci sınıflarındaki öğrencilerin eğitim ve öğretime hazırlanması, okulların açıldığı ilk hafta içerisinde dersler ile eş zamanlı olarak yapılacak.

  YARIYIL TATİLLERİNDE VELİLERE ÇOK İŞ DÜŞÜYOR!

  Çocukların hem dinlenmeleri, hem eğlenmeleri hem de okula gittikleri dönemde zaman bulamadıkları etkinlikleri ve faaliyetleri gerçekleştirmeleri için fırsat yaratan yarıyıl tatilinin son haftası geldi. Uzmanlar çocukların okul zamanında geçirdikleri yogun stresi atmaları için aileleri ile vakit geçirmeleri gerektiğinin önemle altını çiziyor…

  Tatilde çocukların en çok istediği şey bilgisayar başında oyun oynamak ve televizyon izlemek, fakat bu durum dinlenmenin aksine daha çok yorgunluk meydana getiriyor. Birçok öğrenci uyku düzenini bile bozarak fizyolojik yapılarını zorluyor. Bu dönem içinde uygulanabilecek 4 temel strateji: Tatili planlamak, aile ile birlikte vakit geçirmek, sosyal etkinliklere (tiyatro, sinema, konser, spor, müze ziyaretleri vb..) gezilere – hobilere zaman ayırmak ve bol bol Kitap okumak..


  eğitimajansı
  • Blogger Comments
  • Facebook Comments

  0 yorum:

  Yorum Gönder

  Item Reviewed: Okullar ne zaman açılacak? Geri sayım başladı! Rating: 5 Reviewed By: Zuhal Özden
  Scroll to Top