728x90 AdSpace

 • son haberler

  Blogger tarafından desteklenmektedir.
  10 Ocak 2017 Salı

  Drone'lar Artık İnsan da Taşıyor !


  Ehang 184 ile drone'lar büyük bir eşiği aşıyorlar. 100 kiloya kadar ağırlık taşıyabilen Ehang 184, CES 2017'ye damga vurdu. Bu harika cihazı yakından inceledik!

  SIFIRDAN MATEMATİK ÖĞRENİN

  Karşınızda insan taşıyabilen drone!
  Geçtiğimiz yıl, Ehang firması insan taşıyabilen prototip drone'u Ehang 184 ile karşımıza çıkmıştı. Şimdiye, CES 2017'de bu rüya gibi drone kanlı canlı olarak karşımıza çıktı.

  İnsan taşıyabilen drone CES 2017'de
  Ehang 184, 100 kiloya kadar ağırlık taşıyabiliyor. Yani pratikte ortalama bir insanı kolayca uçurabiliyor. Doğal olarak bu ağırlığı taşıyacağı için drone'un içi de ona göre tasarlanmış. 
  Bir helikopterin sadece 1/4'ü kadar alan kaplayan Ehang 184, tek bir şarj ile 64 kilometre uçabiliyor. Drone aynı zamanda yerden 3.5 metre yükseliyor.

  Drone'un içinde oturan kişi ise herhangi bir şey yapmak zorunda değil. Cihazın kendi kontrol mekanizması bulunuyor ve bir merkez aracılığı ile kontrol ediliyor.

  Ehang 184 için ilk kontrol merkezinin Çin'de kurulduğunu hatırlatalım. Hatta şirket ilk uçuş izinlerini de Çin için almış durumda. Ehang 184, kurtarma ve Uber tarzı taşıma işlerinde kullanılmasına kesin gözüyle bakılan bir drone olarak göze çarpıyor.  shiftdelete
  • Blogger Comments
  • Facebook Comments

  0 yorum:

  Yorum Gönder

  Item Reviewed: Drone'lar Artık İnsan da Taşıyor ! Rating: 5 Reviewed By: Mr.Mehmet Ali Aytunç Arslantürk
  Scroll to Top