Yeni Düzenleme ! - özeldersci

son haberler

Post Top Ad

10 Aralık 2016 Cumartesi

Yeni Düzenleme !


BTK'nin almış aldığı karara göre, cep telefonu mesajları için artık yeni bir dönem başlıyor. Yeni dönem ile kullanıcıları rahatsız eden mesajlar tespit edilip rahatlıkla engellenebilecek.

SIFIRDAN MATEMATİK ÖĞRENİN

Cep telefonu mesajlarında yeni düzenleme!
Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu'nun aldığı yeni karara göre artık vatandaşları sürekli rahatsız eden kumar ve yasadışı uygulamaları yönlendiren SMS'ler tarihe karıştıracak.Yeni uygulama ile birlikte rahatsız edici SMS'lerin önüne geçilecek!
Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu'nun almış olduğu karar doğrultusunda, SMS gönderen kişi ya da işletmenin rahatlıkla tespit edilebilecek.

Yeni başlatılacak uygulama ile kullanıcıları rahatsız eden kumar ve yasa dışı uygulamalara yönlendiren SMS'ler engellenecek.

BTK'nin başlatacağı yeni uygulama ile birlikte, alfanümerik başlığa sahip olan SMS'leri başlatan işletmenin bilgisi, SMS'lerin sonunda yer alacak 4 haneli bir kodla belli olacak.


Böylece SMS'i hangi operatörün başlattığı bilinecek ve bu operatörler üzerinden izinsiz SMS gönderen kişi yada şirketler rahatlıkla tespit edilebilecek. Tespit edilen kişi veya şirketlere anında, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı tarafından cezai işlem uygulanabilecek.

Kumar çeteleri rahatlıkla tespit edilecek
Vatandaşları yasa dışı kumar ve bahis oynatan bu sitelere yönlediren SMS'lerin önüne geçmeyi hedefleyen BTK, bir yandan kişilerden gelen tüm ihbarları değerlendirerek, gerekli işlemlerinde yapılacağını belirtti.

Ayrıca söz konusu uygulama ile uluslararası boyutta faaliyet gösteren kumar çetelerinin gençleri Oyuna getirmek için attığı SMS tuzağına son vererek, SMS'i gönderen kumar çeteleri de rahatlıkla tespit edilebilecek.

shiftdelete

Post Top Ad