Türk yapımı Toyji ,dünyaya açılıyor. - özeldersci

son haberler

Post Top Ad

1 Aralık 2016 Perşembe

Türk yapımı Toyji ,dünyaya açılıyor.


Türkiye topraklarında yeşeren Tabtoy projesi, Toyji markası adı altında dünyaya açılıyor. 

SIFIRDAN MATEMATİK ÖĞRENİN

Türk geliştiriciler tarafından üretilen ve çocuklar için oyunlar sunan Toyji, dünyaya açıldı. Eğitici oyun platformu Toyji, Kickstarter'da desteklerinizi bekliyor.
Dünyanın ilk akıllı oyuncak pad'i olma özelliğini taşıyan ürün, ailelerin ve günümüzün en büyük problemi olan sık tablet kullanımı ve çocuk gelişimde rastlanan ince motor becerileri, odaklanma gibi sorunları çözmek için ortaya sunuluyor.


Toyji, 3B yazıcı kullanarak oluşturulabilir ve değiştirilebilir gerçek oyuncaklara dokunarak, akıllı tabletlere dokunmadan oynanan eğitici dijital oyunlar sunarak, ailelerin ve çocukların daha verimli zaman geçirmelerini hedefliyor.

Bahçeşehir Dragos Kampüsü Anaokulları ve aileler ile yapılan çalışmalar ile son halini alan Toyji, Kickstarter kampanyası ile görücüye çıktı. Toyji’nin oyunlarını aynı zamanda Bluetooth bağlantısıyla iOS ve Android tabletlerde oynayabileceksiniz.

Toyji’nin oyunları ve teknolojisi genel ve müfredat bilgilerini, kodlama, dil ve sosyal becerileri, üç boyutlu düşünmeyi, motor becerilerini ve mesafeler, ağırlık ve sıralama gibi konseptleri anlama ve öğrenme yolunda çocuklara katkı sağlamayı hedefliyor. Projenin sadece 4 günde %20 oranında, 15 bin doların üzerinde fonlanmış olmasıysa hayli sevindirici bir gelişme. Eğer ürünü 9 Ocak tarihine kadar Kickstarter üzerinden satın alırsanız da, Toyji sizlere çıkış fiyatının altında bir bedelle sunuluyor.


SDN - ShiftDelete.Net

Post Top Ad