Şubat'ta öğretmen atamaları olacak mı? - özeldersci

son haberler

Post Top Ad

13 Aralık 2016 Salı

Şubat'ta öğretmen atamaları olacak mı?


Şubat'ta öğretmen atamaları olacak mı? İsmet Yılmaz açıkladı...


SIFIRDAN MATEMATİK ÖĞRENİN

Atama bekleyen öğretmenler için Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz'dan açıklama geldi. Şubat'ta öğretmen ataması yapılacak mı sorusuna yanıt veren Yılmaz, “Tek başıma benim vereceğim bir karar değil" dedi.




Öğretmen atamaları için son dakika açıklaması... Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, Şubat’ta atama olup olmayacağına ilişkin, “Tek başıma benim vereceğim bir karar değil” dedi.
Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz ve Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç milletvekillerinin sorularını cevapladı.
Gençlik ve Spor Bakanı Kılıç, Kredi ve Yurtlar Kurumu’na başvuru yapan öğrenci sayısının 408 bin 457 olduğunu belirterek, “Yerleşen öğrenci sayısı 318 bin 833, yüzde 73 yerleşme oranı. Dolayısıyla şu anda geldiğimiz kapasite 553 bin. Önümüzdeki yaz dönemi içerisinde kapasite 650 bini geçecek” ifadelerini kullandı.
Milli Eğitim Bakanı Yılmaz ise lisansı iptal edilen öğretmenlere ilişkin olarak, “Eğer herhangi bir terör örgütü ile bağlantısı yoksa, lisansı iptal edilmiş öğretmenlerin lisans hakkı verilecektir” şeklinde konuştu.
Şubat’ta atamaya ilişkin soruya Yılmaz, “Tek başıma benim vereceğim bir karar değil. Başbakanımızın, Maliye Bakanımızın, Devlet Personel Başkanlığı’na gelecek ve Türkiye’nin öğretmene ihtiyacı var, polise, hakime, doktora ihtiyacı var. Şubat’ta Milli Eğitim Bakanı atama olacağını söylemedi, siz öyle çıkarın” dedi.

Milliyet

Post Top Ad