728x90 AdSpace

 • son haberler

  Blogger tarafından desteklenmektedir.
  6 Aralık 2016 Salı

  Şubat ayında öğretmen ataması yapılacak mı?


  Şubat ayında öğretmen ataması yapılacak mı?


  SIFIRDAN MATEMATİK ÖĞRENİN

  Başbakan Binali Yıldırım'ın Şubat ayında bin 500 engelli öğretmen ataması yapılacağını söylemesinin ardından gözler yeniden öğretmen atamalarına çevrildi. Peki 2017 Şubat ayında öğretmen ataması yapılacak mı?
  Başbakan Binali Yıldırım, dün Ankara'da Engelli Koordinasyon Merkezi'ni ziyaret ederek, çalan telefona baktı. Kahramanmaraş'tan arayan engelli bir vatandaşla konuşan Başbakan Yıldırım, Şubat ayında bin 500 engelli öğretmen ataması yapılacağını söyledi.


  "ŞUBAT'TA BİN 500 ENGELLİ ÖĞRETMEN ATANACAK"

  Başbakan Binali Yıldırım, Ak Parti Genel Merkezi’nde Engelliler Koordinasyon Merkezi’ni ziyaret etti. Burada yaptığı konuşmada Yıldırım, “Engelliler kendini ifade edemiyordu. AK Parti iktidarıyla beraber engellileri aşağılayan, kanunlardaki çürük, sakat, özürlü yapılarını çıkararak işe başladık. Engellilerin tamamını kapsayan kucaklayan yeni bir yasal düzenleme yaptık. Birçok hizmeti engellilerimizin topluma kazandırılması, iş hayatına kazandırılması, kabiliyetlerinin, uzmanlıklarının ortaya çıkarılması için çok köklü çalışmalar yaptık. Allah’a şükür bugün Türkiye genelinde 481 bin evde bakım hizmeti ayrıca kamuda da 150 bin engelli çalışıyor. Sadece kamuda özel sektörü saymıyorum. Özel sektörde de mecburiyet var. Belirli bir sayıyı aştıktan sonra bir miktarda engelli çalıştırmak gibi bir yükümlülük var” diye konuştu.

  Peki Şubat'ta öğretmen ataması yapılacak mı?

  Milli Eğitim Bakanlığının yaptığı açıklamaya göre 2017’nin şubat ayında 30 bin öğretmen ataması yapılacak. Bu açıklamanın ardından ise atama bekleyen öğretmenler şu soruyu sormaya başladı ‘hangi branşlara daha çok atama yapılacak?

  ŞUBAT AYINDA EN ÇOK ATAMA OLAN BRANŞLAR HANGİLERİ

  Şubat ayında yapılacak olan atamalarda en çok öğretmen ihtiyacı Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi branşı ve İngilizce gelmektedir. Bunların altında da branşlar bulunmaktadır. 

  En çok atama yapılacak branşların listesi:

  Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi- İngilizce Sınıf Öğretmenliği

  Okul Öncesi Öğretmenlik- Rehberlik Öğretmenliği

  Bilim ve Teknoloji- Arapça

  Felsefe- Türkçe

  Fen ve Teknoloji- Beden Eğitimi

  İlk Öğretim matematik öğretmenliği

  EN AZ ATAMA YAPILACAK BRANŞLAR

  En çok atama olacak branşların yanı sıra bir de daha az atama olacak branşlarda var onlar ise;

  Fizik
  Kimya
  Lise Matematik Öğretmenliği
  Sosyal Bilgiler
  Türk Dili Edebiyatı
  Tarih
  Biyoloji
  Coğrafya
  Teknik Eğitim Branşlarında da öğretmen ihtiyaç oldukça azaldı

  Öte yandan MEB görev iade edilen personelin listesini açıkladı. 2 Aralık 2016 tarihli göreve iade edilen MEB personeli sayısı 3592 olarak açıklandı. MEB'den yapılan açıklamada, "3592 personelin görevden uzaklaştırma kararı kaldırıldı. 3592 personel görevine iade edildi" denildi. Geçen hafta da 6 bin öğretmenin göreve iadesine karar verilmişti.

  GEÇEN HAFTA DA 6 BİN ÖĞRETMEN GÖREVE İADE EDİLMİŞTİ

  KHK ile açığa alınan 6 bin öğretmen göreve iade edildi. İade yazıları valiliklere gönderilmeye başlandı. Göreve iade edilen öğretmenler listesi açıklandı. 15 Temmuz darbe girişimi sonrası birçok öğretmen açığa alınmıştı. Bu öğretmenlerden bir kısmı görevine iade edildi. İsim isim göreve iade edilen öğretmenler listesi belli oldu. 6007 öğretmen tekrar görevine döndü. 

  Akşam
  • Blogger Comments
  • Facebook Comments

  0 yorum:

  Yorum Gönder

  Item Reviewed: Şubat ayında öğretmen ataması yapılacak mı? Rating: 5 Reviewed By: Zuhal Özden
  Scroll to Top