728x90 AdSpace

 • son haberler

  Blogger tarafından desteklenmektedir.
  10 Aralık 2016 Cumartesi

  Rusya'ya Saldıran Hackerlar Ömür Boyu Hapis Yatacak !


  Rusya'da çıkarılan yeni yasa ile birlikte hackerlar on yıla kadar hapis ve milyonlarca ruble para cezasıyla karşılaşacak.

  SIFIRDAN MATEMATİK ÖĞRENİN

  Son dönemlerde Rusya, ABD ve Çin gibi ülkelerde siber saldırıların fazlasıyla gündeme geldiğine tanık oluyoruz öyle ki birçok uzman yakın bir tarihte 1. Dünya Siber Savaşı'nın resmen başladığını, sadece bu savaşın adının konmadığını iddia ediyor.
  Dünya bu durumun içindeyken siber güvenlik alanında en başarılı ülkelerden Rusya, hackerlara yönelik olarak yeni bir yasa çıkardı. Rusya Suç ve Suç Prosedür Yasaları'na ekleyen yeni yasa ile birlikte artık hackerları çok ağır cezalar bekliyor.

  Devlet verilerine izinsiz erişen ve devlete karşı engelleyici uygulama geliştiren gibi Rusya'ya ait sistemleri hacklemeye çalışan hackerlar belirtilene göre 10 yıla kadar hapis ve 2 milyon ruble (yaklaşık 110 bin TL) miktarında para cezasına çarptırılabilecek. Bu yasa ile birlikte Rusya, yasadışı atılacak adımları engellemeye çalışacak.


  webtekno
  • Blogger Comments
  • Facebook Comments

  0 yorum:

  Yorum Gönder

  Item Reviewed: Rusya'ya Saldıran Hackerlar Ömür Boyu Hapis Yatacak ! Rating: 5 Reviewed By: Mr.Mehmet Ali Aytunç Arslantürk
  Scroll to Top