İphone 8 !!! - özeldersci

son haberler

Post Top Ad

3 Aralık 2016 Cumartesi

İphone 8 !!!


Sık sık Apple'dan sızan bilgiler yayınlayan güvenilir kaynaklar, iPhone 8 detaylarını da yayınlamaya başlayınca, şüpheler doruğa çıktı. Apple çalışanları iPhone 8 detaylarını sızdırdı mı?

SIFIRDAN MATEMATİK ÖĞRENİN

iPhone 8'in detayları gerçekten sızdı mı?
Yeni iPhone'lar artık dünyanın en çok merak ettiği teknolojik cihazların başında geliyor. Hal böyle olunca, Apple yeni telefonlarını kendi çalışanlarından bile saklamak zorunda kalıyor.

Ancak ne var ki, çalışanlar yeni cihazların fotoğrafını çekemese de, medyadaki kaynaklara detayları fısıldayıveriyorlar.

Şimdiye dek en başarılı iPhone tahminleri ile ünlenen AppleInsider veya Cult of Mac gibi kaynaklar ya da Ming-Chi Kuo gibi analistler, ağız birliği etmişcesine, Apple'dan sızan iPhone 8 detaylarında aynı noktalara işaret ediyorlar.

Bomba bir iPhone geliyor
Sızıntılara göre, iPhone 8'de, TFT-LED ekranlardan vazgeçilmesi ve daha avantajlı olan OLED ekranlara geçilmesi kesin... Apple'ın hem maliyet açısından hem de endüstrinin gidişatına ayak uydurmak açısından artık daha avantajlı olan esnek OLED ekranlara geçmeye karar aldığı vurgulanıyor.

Yeni iPhone'ların cam kasayla gelmesine de artık kesin gözüyle bakılıyor. Bu dedikodu uzun zamandır konuşuluyor olmasına rağmen, Apple'dan sızan bilgilerin cam kasayı doğruladığı artık önemle vurgulanıyor.

Diğer önemli sızıntı ise, Home düğmesinin artık kaldırılması. Apple bu sayede Home buttonunun neden olduğu kalınlığu inceltebilecek ve üstelik telefonun alt tarafından düğmenin kapladığı alanı, daha büyük ekran için kullanabilecek.

Bu da 4,7 inç boyutundaki giriş seviyesi telefonda, eski tasarımlara oranla daha büyük ekran alanı anlamına geliyor.

Telefonun çok incelecek olması da ayrıca altı çizilen bir detay. Kağıt inceliğine yaklaşan bir iPhone 8 görürsek şaşırmayalım.

Cam kasa da bu detayla beraber anlam kazanıyor zira metal kasalı ince bir telefonun kolayca eğilip bükülmesi mümkün.

Çok sağlam veya esneyebilen bir cam kasanın ise telefonun deforme olmasını önlemesi, mantıklı bir çözüm.

5.8 inç boyutlara sahip olacak Premium model iPhone 8'in ise Samsung Edge gibi, kenardan kenara kıvrık ekranlı olacağına kesin gözüyle bakılıyor. Bu aynı zamanda Apple'ın OLED ekranlara geçmesinin de sebeplerinden biri. TFT LED ekranlarla kıvrık kenarlı telefon yapmak mümkün değil.

Apple'ın geleceği iPhone 8'e bağlı
Öte yandan iPhone 8, iPhone'un 10. yılında ortaya çıkacağı için özel önem taşıyacak ve Apple'ın 10 yaş kutlaması ile beraber elindeki tüm teknoloji gücünü iPhone 8'i eşsiz ve devrimsel bir ürün olarak konumlandırmak için kullanacağı vurgulanıyor. 

Ayrıca Apple, iPhone satışlarında ilk kez gerileme yaşadığı için panik olmuş durumda ve herkesi çok heyecanlandırıp yeniden Apple Store'ların önünde kuyruğa sokacak, devrimsel bir iPhone'a ihtiyacını olduğunun farkında, aksi halde satışların gerilemesini durduramayacak. 

Bir diğer deyişle, iPhone 8 ile birlikte akıllı telefon pazarında büyük bir devrim yaşanma ihtimali çok yüksek.shiftdelete

etiketler:İphone 8 !!!

Post Top Ad