Donuyoruz!!! Meteorolojiden son bilgiler - özeldersci

son haberler

Post Top Ad

18 Aralık 2016 Pazar

Donuyoruz!!! Meteorolojiden son bilgiler


Tüm ülke donuyoruz. Sıcaklıklar mevsim normallerinin de altında. Ayrıntılı bilgiler haberimizde......

SIFIRDAN MATEMATİK ÖĞRENİN

Meteoroloji'den son açıklama! Kar yağışı devam edecek mi?Meteoroloji'den son dakika açıklaması geldi. Yurt genelinde yağış beklenmezken, hava sıcaklığı ülke genelinde mevsim normallerinin altında seyredecek.

İSTANBUL (İHA)

Yapılan son değerlendirmelere göre, yurt genelinde yağış beklenmiyor. Ülkemizin güney kesimlerinin parçalı ve çok bulutlu, diğer yerlerin parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Doğu kesimlerde kuvvetli olmak üzere iç kesimlerde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis ve pus hadisesi görüleceği tahmin ediliyor. 

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan tahminlere göre, hava sıcaklığı ülke genelinde mevsim normallerinin altında seyredecek. Rüzgar, genellikle kuzey yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette esecek.

DOĞU ANADOLU'DAN DONDURUCU SOĞUKLAR: -31 DERECE
Doğu Anadolu Bölgesi'nde en düşük hava sıcaklığı  sıfırın altında 31 derece ile Ağrı'da ölçüldü.

Meteoroloji 12. Bölge Müdürlüğünden alınan bilgiye göre, bölge  genelinde havanın az bulutlu ve açık, sabah ve gece saatlerinde yer yer sisli ve  puslu geçeceği tahmin ediliyor.

Hava sıcaklığının mevsim normallerinin altında seyrettiği bölgede  rüzgarın güneyden hafif kuvvette esmesi bekleniyor.

Bölgede gece en düşük hava sıcaklığı, sıfırın altında olmak üzere  Ağrı'da 31, Kars ve Erzurum'da 28, Ardahan'da 19, Iğdır'da 15, Tunceli'de 14 ve  Erzincan'da 12 derece ölçüldü.

Günün en yüksek sıcaklıklarının sıfırın altında olmak üzere Iğdır'da  3, Tunceli'de 4, Erzincan'da 5, Ardahan ve Ağrı'da 11, Kars'ta 13 ve Erzurum'da  14 derece olması öngörülüyor.

Kar kalınlıkları Ağrı'da 68, Erzurum'da 35, Ardahan ve Tunceli'de 20,  Kars ve Iğdır'da 13 santimetre ölçüldü.

Yetkililer, sabah ile gece saatlerinde kuvvetli buzlanma ve don ile  yer yer sis ve pus beklendiğinden, başta sürücüler olmak üzere vatandaşlar ile  ilgililerin dikkatli ve tedbirli davranması uyarısında bulundu.

METEOROLOJİ'DEN BUZLANMA VE DON UYARISI

Malatya, Elazığ, Tunceli, Bingöl ve Adıyaman için  buzlanma ve don uyarısı yapıldı.

Meteoroloji 13. Bölge Müdürlüğünden yapılan açıklamada, Malatya,  Adıyaman, Elazığ, Bingöl ve Tunceli'de yarın sabah saatlerine kadar havanın az  bulutlu ve açık geçeceğinin tahmin edildiği belirtildi.

Sıcaklıklarda önemli bir değişiklik beklenmediği, rüzgarların ise  kuzey ve batılı yönlerden hafif, zaman zaman orta kuvvette eseceğinin öngörüldüğü  aktarılan açıklamada, düşük gece sıcaklıkları nedeniyle yaşanabilecek ulaşımda  aksamalar, buzlanma, don gibi olumsuzluklara karşı vatandaşların ve yetkililerin  dikkatli ve tedbirli olmaları uyarısında bulunuldu.

Bazı illerde beklenen hava durumuyla günün en yüksek sıcaklıkları ise şöyle:

Ankara: Parçalı ve az bulutlu 1

İstanbul: Parçalı ve az bulutlu 7

İzmir: Parçalı ve az bulutlu 9

Adana: Parçalı ve çok bulutlu 12

Antalya: Parçalı ve çok bulutlu 15

Samsun: Parçalı ve az bulutlu 5

Trabzon: Parçalı ve az bulutlu 5

Erzurum: Parçalı ve az bulutlu -14

Diyarbakır: Parçalı ve çok bulutlu 2

Post Top Ad