728x90 AdSpace

 • son haberler

  Blogger tarafından desteklenmektedir.
  15 Aralık 2016 Perşembe

  Donald Trump Dev Teknoloji Şirketlerinin Yöneticileriyle Bulaşacak !


  Yeni ABD başkanı Donald Trump yarın New York'ta Google, Tesla, Facebook ve Microsoft gibi şirketlerin üst düzey isimleriyle görüşecek.

  SIFIRDAN MATEMATİK ÖĞRENİN

  Amerika Birleşik Devletleri bu yıl oldukça tartışmalı bir seçimi geride bıraktı ve kazanamayacağı düşünülen hatta alay konusu olan Donald Trump, ABD'nin yeni başkanı seçildi.

  Yeni yıl ile birlikte ABD'nin başkanlık koltuğuna oturacak olan Donald Trump, ABD'nin ekonomisi açısından büyük önem taşıyan teknoloji devlerinin önde gelen isimleriyle buluşacak. New York'ta düzenlenecek buluşmaya Google CEO'su Larry Page, Facebook COO'su Sheryl Sandberg, Apple CEO'su Tim Cook, Microsoft CEO'su Satya Nadella ve Tesla Motors CEO'su Elon Musk gibi teknoloji dünyasının en önemli isimleri katılacak.

  Çoğu teknoloji şirketi Clinton'ı destekledi
  Toplantıya katılacak isimlerle ilgili her şey harika görünse de seçimler esnasında bu şirketler büyük bir çoğunlukla Hillary Clinton'ı destekliyor, öyle ki Clinton'a kampanya konusunda milyonlarca dolar yardımda bulunuyordu. Şimdi ise bu şirketlerin temsilcilerinin Donald Trump ile bir araya gelmesi ortamda az da olsa bir gerginlik yaratabilir.

  Öte yandan bu şirketler arasında Clinton'ın seçimi kaybetmesinin ardından Trump'a yeşil ışık yakanlar da var. Örneğin Google şirketinin içinde Hillary Clinton'a yaklaşık 1.5 milyon dolar destek toplanmasına rağmen Google yaptığı açıklamada muhafazakar, özgürlüğü önemseyen ve serbest piyasa gruplarıyla iletişim halinde bir yönetim anlayışına sahip olduklarını belirterek Donald Trump'a karşı ilk sıcak adımı attı.

  Bu toplantıdaki ortamın yansımlarını ise muhtemelen önümüzdeki günlerde göreceğiz. Bakalım teknoloji şirketleri Donald Trump ile iyi anlaşacak mı yoksa 2017 yılı ABD'deki teknoloji şirketleri için beklenmedik sonuçlar mı doğuracak?


  webtekno
  • Blogger Comments
  • Facebook Comments

  0 yorum:

  Yorum Gönder

  Item Reviewed: Donald Trump Dev Teknoloji Şirketlerinin Yöneticileriyle Bulaşacak ! Rating: 5 Reviewed By: Mr.Mehmet Ali Aytunç Arslantürk
  Scroll to Top