728x90 AdSpace

 • son haberler

  Blogger tarafından desteklenmektedir.
  14 Aralık 2016 Çarşamba

  Dijital ortamlarda yapılan ödemeler için indirim dönemi başladı!


  Dijital ödemelerde indirim dönemi başlıyor!


  SIFIRDAN MATEMATİK ÖĞRENİN

  Giderek yaygınlaşan dijital ödeme sistemleri için dikkat çekici bir politika ortaya çıktı. Bu yeni çalışma ile dijital ortamlarda yapılan ödemeler için indirim dönemi başladı!
  Hindistan hükümeti, halkın dijital ödeme sistemlerine yönelmesi için dikkat çekici bir çalışma başlattı. Bu çalışma kapsamında halkın dijital ödemeler yapması için indirimle teşvik kampanyası başlatıldı.

  Online ödemelerde indirim dönemi
  Hindistan hükümeti, dünyada ilk kez dijital ödemelerde insanlara indirimler sunarak, bu tip ödeme yollarına teşvik ediyor. Bu indirimler, sigorta poliçeleri, tren biletleri ve otoban geçiş ücretleri gibi ödemeleri de kapsıyor. Hindistan Maliye Bakanı Arun Jaitley, belirli ödemelerde yüzde 10 oranında indirimler sunarak, nakit para yerine dijital ödemeler yapılması amaçlanıyor.

  Hükümetin sunduğu bir diğer kolaylık ise online ödemelerde 30$ seviyesine kadar yapılan ödemelerde verginin kaldırılması oldu. Buna ek olarak, akaryakıt ödemelerinde de yüzde 0.75 oranında indirimler yapılacak. Hindistan Başbakan'ı Narendra Modi, ülkenin nakite olan ihtiyacını azaltmak adına böyle bir çalışmaya girdiğini vurguluyor. Özellikle akaryakıt gibi sıcak para akışının olduğu bir sektörde, ülkedeki nakit ihtiyacının 2 trilyon rupi oranında azaltılması bekleniyor.


  SDN - ShiftDelete.Net

  • Blogger Comments
  • Facebook Comments

  0 yorum:

  Yorum Gönder

  Item Reviewed: Dijital ortamlarda yapılan ödemeler için indirim dönemi başladı! Rating: 5 Reviewed By: Zuhal Özden
  Scroll to Top