728x90 AdSpace

 • son haberler

  Blogger tarafından desteklenmektedir.
  21 Aralık 2016 Çarşamba

  Çalışansız, tamamen robotik restoran açıldı


  New York'ta, kasiyeri veya garsonu olmayan, tamamen robotik olarak çalışan bir fastfood restoranı açıldı. Peki insan çalışanları olmayan bu restoran nasıl işliyor?


  SIFIRDAN MATEMATİK ÖĞRENİN

  Robotlar hızla hayatımıza sızmaya devam ederken, insanların işlerini robotlar yüzünden kaybetme endişesi de giderek büyüyor.
  Amazon'un iki hafta önce duyurduğu çalışansız market konsepti Amazon GO büyük ilgi ve aynı zamanda endişe uyandırmışken şimdi de ABD'li bir fastfood restoranları zinciri, New York'ta ilk robotik restoranını açtı.

  Salata yemek için kasa sırası beklemeye son
  eatsa isimli, salata odaklı vejetaryen fastfood zinciri, NewYork'taki restoranını kasiyer ve garson olmadan, robotik şekilde çalışacak biçimde tasarladı.

  Restorana giren müşteriler, mobil telefonlarındaki uygulama üzerinden veya restorandaki kiosklardan sipariş veriyor ve ardından özel tasarlanmış sipariş dolaplarında, sipariş edilen salata müşteriye ulaştırılıyor.


  eatsa bu sistemi tamamen insan çalışanlardan arındırılmış robotik ortamda yürütebiliyor ancak firma müşterilerin kendilerini yalnız ve soğuk bir ortamda hissetmemeleri için mağazalarda "müşteri temsilcileri" bulunduruyor.

  Bu çalışanlar müşterilere yardımcı oluyor, isteklerini dinliyor, mağazanın temizliği ile ilgileniyor, müşterilerin ayrılmasının ardından masaları siliyor veya makinelerin doğru çalıştığından emin oluyor.

  SDN - ShiftDelete.Net
  • Blogger Comments
  • Facebook Comments

  0 yorum:

  Yorum Gönder

  Item Reviewed: Çalışansız, tamamen robotik restoran açıldı Rating: 5 Reviewed By: Zuhal Özden
  Scroll to Top