Apple'ın Yeni Gücü Rüzgar ! - özeldersci

son haberler

Post Top Ad

10 Aralık 2016 Cumartesi

Apple'ın Yeni Gücü Rüzgar !


Silikon Vadisi’nde bulunan diğer teknoloji devleri gibi Apple da yenilenmeyen enerjileri bırakıp yenilenebilir enerjiler için büyük adımlar atmaya başladı.

SIFIRDAN MATEMATİK ÖĞRENİN

Apple, gücünü rüzgardan alacak!
Apple, geçtiğimiz yıl California’lı SunPower şirketi ile başladığı ortak teşebbüs ile iki güneş enerji projesini duyurmuştu.

Apple çevre girişimlerine devam ediyor
Şirket şimdi de Çin’in en büyük rüzgâr türbin üreticisi Goldwind’in şubesi olan Pekin Tianrun Yeni Enerji Yatırımı şirketinin sahibi olduğu dört Çin şirketine yatırım yaptı.
Apple’ın Çevreden Sorumlu Başkan Yardımcısı Lisa Jackson’a göre Apple’ın bu hareketi Apple’ın en geniş çaplı temiz enerji çalışması olması ile birlikte rüzgâr gücüne olan ilk yatırımı. Anlaşmanın finansal detayları ise açıklanmadı.Bu yatırım ile toplu olarak 285 MW’lık temiz enerji verileceği düşünülüyor. Şirket bu sayede gelecekte karbon dioksit tüketimini azaltmayı planlıyor.

İnşaatı hala sürmekte olan Apple Campus 2’nin ana binasında bulunan çatıda, güneş enerji panelleri ile beraber kampüsün neredeyse 80’ninde de yeşil alanlar ve birkaç çeşit meyve ağaçları buluncağını da belirtelim.shiftdelete

Post Top Ad