Apple'dan Fiyasko Pil Ömrü İçin Açıklama - özeldersci

son haberler

Post Top Ad

23 Aralık 2016 Cuma

Apple'dan Fiyasko Pil Ömrü İçin Açıklama


Her ürün tanımında teknik detaya girmek yerine bir önceki modelden "yüzde olarak şu kadar fazla..." tarzı anlatımı tercih eden Apple, Macbook Prolarda pil performansı ile ilgili anlatımın gerçekçi olmadığı ve önceki modelden daha kötü olduğu kullanıcılar tarafından yoğun şikayetler ile ortaya konmuştu.

SIFIRDAN MATEMATİK ÖĞRENİN

Kullanıcıya gerçekleri bilerek saklamak ne derece etik? Halbuki gerçek belki de çok farklı.MacBook Pro'nun büyük eleştiriler alan pil ömrünün, bir açıklaması varmış!


MacBook Pro'nun pil ömrüyle ilgili eleştiri oklarını üzerine çeken Apple, aslında çok daha iyisini düşünmüş, fakat bunu hayata geçirebilmek için yeterli vakti bulamamış.

Bloomberg'den Mark Gurman'ın açıklamasına göre Apple, yeni dizüstü bilgisayarında daha yüksek bir pil kapasitesi sunmayı hedefliyormuş. Yeni piliyle beraber daha yüksek kapasite ve dolayısı ile daha uzun pil ömrü sunmanın eşiğinde olan Apple, bundan son anda "mecburen" vazgeçmiş. 

Bu planı iptal etmesinin sebebi ise, yeni MacBook Pro'nun yeni pillerinin test aşamasından geçememiş olması. Öte yandan yaklaşan sevkiyat tarihi de şirketi sıkıştıran bir başka neden. Bu nedenle Kaliforniyalı şirket son anda geri adım atarak,  hiç riske girmemiş.

Bundan varabileceğimiz sonuç, Apple'In bu hamlesini sonraki ürününe saklamış olduğu. Bir sonraki MacBook'ların daha ince ve daha hafif olacağı, ayrıca daha uzun pil ömrü sunacağını söyleyebiliriz.

Eğer anlatılanlar doğru ise tanıtımda söylenen pil performansının da gerçekleri yansıtmadığı ortaya çıkıyor. 

chip

etiketler: macbook pro pil ömrü

Post Top Ad