Amazon Yalanladı ! - özeldersci

son haberler

Post Top Ad

9 Aralık 2016 Cuma

Amazon Yalanladı !


Bütün dünya Amazon'un kasiyersiz ve kasasız robot marketler açacağı haberleriyle etkilenmişken, Amazon'un yöneticileri medya önüne çıkıp açıklama yapmak zorunda kaldı.

SIFIRDAN MATEMATİK ÖĞRENİN

Kasiyerlerin panik yapmasına gerek yok
Amazon, hafta başında kasiyeri ve kasaları olmayan, tamamen robotik şekilde işleyen Amazon Go marketlerini açacağını duyurmuştu.

Ancak Wall Street Journal'da yer alan habere göre, Amazon bu marketlerden kısa sürede 2000 adet açmayı planladığının altı çiziliyordu.

Süper market sahipleri bir haftadır uyuyamıyordu
Bu haberler üzerine büyük panik yaşanan ABD'deki perakende mağazacılık pazarını rahatlatacak haber yine Amazon'dan geldi.

Medyaya açıklama yapan Amazon sözcüsü Pia Arthur, "2000 mağaza açacağımız konusu tamamen uydurmadır. Böyle bir planımız yok.

Hatta bu Teknolojiyi daha yeni öğreniyoruz ve eksiklerimizi tamamlamaya çalışıyoruz," ifadelerini kullandı.

Böylece, ABD'de ve dünyada kasiyer olarak çalışan milyonlarca insan derin bir nefes alırken, bütün kasiyerlerin işsiz kalması için en azından bir 10 yıl olduğu anlaşıldı. 

Ancak Amazon'un bu market formatını geliştirip mükemelleştirdikten sonra kasiyersiz mağazaların dünyanın her yerinde yaygınlaşmasının kaçınılmaz olduğunu hatırlatalım.


shiftdelete

Post Top Ad