728x90 AdSpace

 • son haberler

  Blogger tarafından desteklenmektedir.
  29 Aralık 2016 Perşembe

  2017 Asgari Ücret Belli Oldu.


  Asgari ücret belli oldu.

  SIFIRDAN MATEMATİK ÖĞRENİN

  Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu'nun canlı yayındaki açıklamasına göre 2017 asgari ücret zammını 104 TL olarak açıkladı. Buna göre brüt asgari ücret 1777 lira 50 kuruş, neti 1404 lira...
  Asgari Ücret Tespit Komisyonu, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı  Mehmet Müezzinoğlu başkanlığında Bakanlığın Reşat Moralı Salonu'nda toplandı.  Toplantıda, işçi kesimini temsil eden Türk-İş heyetine Genel Eğitim Sekreteri  Nazmi Irgat, TİSK heyetine ise Yönetim Kurulu Üyesi Metin Demir başkanlık yaptı.

  Bakan Müezzinoğlu, Komisyonda olabildiğince ortak karar vermeye  çalıştıklarını ve üçlü imza için uğraştıklarını belirterek, buna rağmen işçi  kesiminin imzasını alamamalarına üzüldüğünü söyledi.

  Asgari ücretin yeni yılda da yılın tamamı için belirlendiğini ifade  eden Müezzinoğlu, yapılan görüşmelerin ardından yeni yılda asgari ücrete yaklaşık  yüzde 8 artış yapıldığını bildirdi.

  Bakan Müezzinoğlu, asgari ücretin 2017 yılında brüt bin 1777 lira 50  kuruş, net bin 404 lira 6 kuruş olduğunu açıkladı.


  Milliyet
  • Blogger Comments
  • Facebook Comments

  0 yorum:

  Yorum Gönder

  Item Reviewed: 2017 Asgari Ücret Belli Oldu. Rating: 5 Reviewed By: Zuhal Özden
  Scroll to Top