728x90 AdSpace

 • son haberler

  Blogger tarafından desteklenmektedir.
  27 Kasım 2016 Pazar

  Youtube Hackerlar'a Aracı mı Oluyor !


  YouTube'un hackerlar için öğretici videolara ve hack kitlerine ev sahipliği yaptığı ortaya çıktı. İşte YouTube üzerinde dönen hack olaylarının detayları!

  SIFIRDAN MATEMATİK ÖĞRENİN


  YouTube'un, siber suçların artmasında rol üstlendiği iddia ediliyor. Güvenlik şirketi Proofpoint'in ortaya çıkardığı verilere göre YouTube üzerinde hackerlar için birçok döküman yer alıyor.

  Proofpoint, YouTube'da hackerlar için öğretici videoların olduğunu ve bu videoların sahte olmadığını bilhassa eğitici videolar sayesinde kimlik avı dolandırıcılığı bile yapılabildiğini dile getiriyor. 

  Proofpoint ayrıca bu kişilerin YouTube aracılığı ile hack kitleri sattığını da tespit ettiğini söylüyor. Öğretici hack videoların açıklama kısımlarında ya hack kitlerinin indirme linkleri ya da hack kitlerini satın almak için farklı sitelere yönlendiren linker yer alıyor.  Proofpoint'in uyarılarına rağmen YouTube uzun bir süredir bu tür videoları henüz sisteminden kaldırmış değil. YouTube; videonun arkaplanında müzik çaldığı ve telif haklarını ihlal ettiği için sistemden otomatik olarak kaldırmasına rağmen neden hack videolarını kaldırmadığı büyük soru işaretlerine yol açıyor. Bakalım YouTube bu konu hakkında ilerleyen günlerde ne yapacak?


  teknolojioku
  etiketler:Youtube Hackerlar'a Aracı mı Oluyor !
  • Blogger Comments
  • Facebook Comments

  0 yorum:

  Yorum Gönder

  Item Reviewed: Youtube Hackerlar'a Aracı mı Oluyor ! Rating: 5 Reviewed By: Mr.Mehmet Ali Aytunç Arslantürk
  Scroll to Top