728x90 AdSpace

 • son haberler

  Blogger tarafından desteklenmektedir.
  26 Kasım 2016 Cumartesi

  Windows 10 Değişiyor !


  Project NEON adı altında Windows 10 işletim sisteminde yeni bir tasarım diline geçileceği ileri sürüldü. Peki, Redstone 3 ile birlikte kendini gösterecek tasarımda hedef ne?

  SIFIRDAN MATEMATİK ÖĞRENİN

  Windows 10 tasarımı değişecek!
  Windows 10 işletim sisteminin tasarımının bir sonraki boyuta geçeceği ileri sürüldü. İşte Project NEON adı altında gerçekleştirilecek değişikler.

  Windows 10, Project NEON ile tasarımsal değişikliğe gidecek
  Microsoft son yıllarda Windows işletim sistemi için yeni tasarımlar deniyor. Bunlardan en ses getireni ise bir dönem Metro tasarımı kapsamında Başlat tuşunun kaldırılması olmuştu. Neyse ki şirket, daha sonra bu kararından döndü ve yeni nesil bir Başlat tuşu getirdi.

  Son iddialar ise, Microsoft’un Project NEON kod adı altında Windows’un evrimini sürdüreceği yönünde. Bu evrimin ise baştan aşağı bir değişiklikten çok bir sonraki adıma geçme olduğu belirtiliyor. Proje ile Windows 10’da görülen tutarsızlıkların ortadan kaldırılması ise şirketin önceliklerinden.


  Özellikle, Evrensel Windows Platformu (UWP) geliştiricilerinin kendi menülerini, uygulama çubuklarını, menü tasarımlarını ve fazlasını oluşturmasının parçalanmış bir arayüze sebep olduğu, Microsoft’un ise bu durumu düzeltecek kurallar koyacağı ifade ediliyor.

  Project NEON adlı yeni tasarım dilinin geliştirme sürecinin bir yıldan fazla süredir devam ettiği ve RedStone 3 ile birlikte kendini göstereceği bilgisi veriliyor. Yeni tasarım dilinin 2017 sonbaharı itibarıyla ortaya çıkması beklenirken, bu tasarımın gelişiminin 2018’deki Redstore 4’e kadar devam edeceği belirtiliyor.


  shiftdelete
  etiketler:windows 10
  • Blogger Comments
  • Facebook Comments

  0 yorum:

  Yorum Gönder

  Item Reviewed: Windows 10 Değişiyor ! Rating: 5 Reviewed By: Mr.Mehmet Ali Aytunç Arslantürk
  Scroll to Top