728x90 AdSpace

 • son haberler

  Blogger tarafından desteklenmektedir.
  29 Kasım 2016 Salı

  Siber Güvenlik Ordusu !  Geçtiğimiz günlerde açıklanan siber güvenlik eylem planının ardından, bu kez Devlet Denetleme Kurulu harekete geçti. İşte Türkiye'nin yeni siber güvenlik ordusu için yapılan hazırlıklar!

  SIFIRDAN MATEMATİK ÖĞRENİN

  Siber güvenlik ordusu için çalışmalar başladı!
  Günümüzde ülkeler arası savaşlar silahlar ile değil, siber saldırılar ile yapılmaya başlandı. Ülkemize yönelik siber saldırılarda, 15 Temmuz günü yaşanan terör saldırısının ardından ciddi bir artış göstermeye başladı.

  Bu konuda harekete geçen Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı geçtiğimiz günlerde yeni siber güvenlik eylem planını açıklamıştı. Bakanlığın ardından harekete geçen bir diğer kurum ise, Devlet Denetleme Kurulu oldu.

  Emniyet, suça karışmayan hacker istihdam edilecek!
  Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın talimatıyla harekete geçen Devlet Denetleme Kurulu'nun müfettişler görevlendirdiği ve ABD, İsrail, Çin gibi siber güvenlik alanında oldukça ilerlemiş olan ülkelerde bu konuda yapılan çalışmaları incelediği ortaya çıktı.  Kurulacak olan siber güvenlik ordusunun, tek çatı modelini benimseyeceği ve bu sayede tüm kurumlar için ortak bir siber güvenlik stratejisi uygulanacağı belirtiliyor. Bu sayede, kurumların siber saldırılara karşı mücadelede tek başına kalmaması sağlanacak.

  Ayrıca, Emniyet Genel Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı'nın, özellikle 15 Temmuz sonrasında adli incelemeler konusunda personel sıkıntısı yaşadığı ve hükümetten, suça karışmayan hacker'ları sözleşmeli olarak çalıştırabilmek için yetki istediği ifade ediliyor

  Hükümetin yeni bir  kanun hükmünde kararname yayınlayarak hacker istihdamına olanacak sağlayabileceği ve böylece Emniyet'in terör örgütü propagandası ve çocuk istismarı gibi suçlarla siber ortamda daha fazla mücadele edebileceği belirtiliyor.


  shiftdelete

  etiketler:Siber Güvenlik Ordusu !
  • Blogger Comments
  • Facebook Comments

  0 yorum:

  Yorum Gönder

  Item Reviewed: Siber Güvenlik Ordusu ! Rating: 5 Reviewed By: Mr.Mehmet Ali Aytunç Arslantürk
  Scroll to Top