728x90 AdSpace

 • son haberler

  Blogger tarafından desteklenmektedir.
  4 Kasım 2016 Cuma

  Note 7 Kara Listede !


  Note 7'nin geri çağırılmasına rağmen, telefonlarını iade etmeyenlere kötü haberimiz var. Yeni Zelanda'da Galaxy Note 7 kara listeye alındı. Mesaj ve arama hizmetleri kısıtlanıyor. Bu yaptırım dünya geneline de yayılabilir.

  SIFIRDAN MATEMATİK ÖĞRENİN

  Note 7 kara listeye alındı! Mesaj ve arama hizmetleri engellendi!

  Samsung, Galaxy Note 7'nin patlama olaylarından sonra telefonun üretimini durdurmuş ve telefon sahiplerinden telefonlarını iade etmesi için uyarıda bulunmuştu. 


  Ancak bu uyarılara rağmen çoğu Note 7 kullanıcısı yüksek fiyatlar ödeyerek satın aldıkları telefonları iade etmemiş, Samsung da bu durumu engellemek için Note 7 şarjını güncelleme ile %60 seviyesine düşürmüştü. Bugün ise Note 7 için Yeni Zelanda'dan enterasan bir engelleme kararı daha geldi.

  Yeni Zelandalı Telecommunications Forum (TCF) operatörü, Galaxy Note 7'yi kara listeye aldıklarını açıkladı. Bildiğiniz gibi operatörler, üyelerinin hangi telefonu kullandığını görebiliyor. Telecommunications Forum da Galaxy Note 7 kullanan kullanıcılarını kara listeye alarak, mesaj gönderme ve arama yapma hizmetlerini engelleyecek.


  18 Kasım tarihinden itibaren yürürlüğe girecek olan bu kara liste olayının ilerleyen günlerde dünya genelinde de uygulanması bekleniyor. Türkiye'deki operatörlerin de insan sağlığını ön plana alarak böyle bir hamle yapması çok mantıklı olabilir. Bakalım ilerleyen günlerde Note 7'lerini iade etmeyenler için nasıl farklı yaptırımlar uygulanacak?

  teknolojioku
  etiketler:Note 7 Kara Listede !
  • Blogger Comments
  • Facebook Comments

  0 yorum:

  Yorum Gönder

  Item Reviewed: Note 7 Kara Listede ! Rating: 5 Reviewed By: Mr.Mehmet Ali Aytunç Arslantürk
  Scroll to Top