728x90 AdSpace

 • son haberler

  Blogger tarafından desteklenmektedir.
  21 Kasım 2016 Pazartesi

  DERT AĞACI


  Kim stressiz sıkıntısız bir gün geçiriyor ki hep bir koşuşturmaca yaşam boyunca.Büyük şehirlerde yaşayanlar için hayat daha da zor tabiki .Bu nedenledir ki bir çoğumuz iş dönüşü bütün derdimizi eve taşıyoruz ve evde yaşayanlara da yansıtabiliyoruz kimi zaman.Tamda bu noktada çok beğendiğim ufakta olsa ışık tutacak bir hikayeyi sizlerle paylaşmak istiyorum.
  SIFIRDAN MATEMATİK ÖĞRENİN  DERT AĞACI
  Eski çiftlik evimizi restore etmek için tuttuğum marangoz, işteki ilk gününü zorlukla tamamlamıştı. Arabasının patlayan lastiği onun işe bir saat geç gelmesine neden olmuş, elektrikli testeresi iflas etmiş ve şimdi de eski püskü pikabı çalışmayı reddetmişti. Onu evine götürürken yanımda adeta bir taş gibi oturuyordu. Evine ulaştığımızda beni, ailesiyle tanışmam için davet etti.

  Eve doğru yürürken küçük bir ağacın önünde kısa bir süre durdu, dalların uçlarına her iki eliyle dokundu.

  Kapı açıldığında; adam şaşırtıcı bir şekilde değişti. Yanık yüzü tebessümle kaplandı, iki küçük çocuğunu kucakladı ve eşine kocaman bir öpücük verdi.

  Daha sonra beni arabaya yolcu etmeye geldiğinde; ağacın yanından geçerken merakım daha da arttı ve ona eve giderken gördüğüm olayı sordum.

  “O, benim dert ağacım,” dedi. “Elimde olmadan işimde bazı sorunlar çıkıyor, ama şundan eminim ki o sorunlar, evime, eşime ve çocuklarıma ait değil. Bunun için bu sorunları her akşam eve girerken o ağaca asıyorum. Sabahları tekrar onları oradan alıyorum. Ama ilginç olan ne biliyor musunuz? Ertesi sabah onları almaya gittiğimde, astığım kadar çok olmadıklarını görüyorum…”  • Blogger Comments
  • Facebook Comments

  0 yorum:

  Yorum Gönder

  Item Reviewed: DERT AĞACI Rating: 5 Reviewed By: Zuhal Özden
  Scroll to Top