Apple sorunu kabul etti - özeldersci

son haberler

Post Top Ad

18 Kasım 2016 Cuma

Apple sorunu kabul etti


Iphone 6 lardaki dokunmatik sorunu resmen onaylandı. Gittikçe artan kullanıcı şikayetleri belki de firmayı sorunu kabul etmeye zorladı.

SIFIRDAN MATEMATİK ÖĞRENİN

Dünyaca ünlü büyük teknoloji şirketi Apple, iPhone 6'da ki dokunmatik sorununu kabul ettiğini açıkladı.Dünyanın önde gelen teknoloji firmalarından biri olan Apple üretmiş olduğu iPhone 6 telefonlarındaki dokunmatik sorununu kabul ettiğini açıkladı. Bir çok kullanıcının dokunmatikte aşırı hassas olmasından, istemsiz çoklu algılamasından dolayı şikayetçi olduğu iPhone 6 modelinde gelişmeler oldu. Apple bu şikayetler üzerinde araştırmalar yaparak telefonda bir hatanın mevcut olduğunu kabul etti. Bu tür şikayetlerin artması üzerinde şirket şimdiden iPhone 6 Plus'lar için dokunmatik konusunu ele alan bir program başlattı. 

Şirketin açıklamasında ekran yüzeyinin fazlası ile hassas olmasından dolayı ve çoklu dokunmalar adına sorunlar yaşayan kullanıcılar için, kırık veya çatlak ekranlar için bir çalışma düzenledi. 

Yeni çıkan telefonların alındığında özel olarak kendi servisinde bu problem ile karşılaşılmaması adına yetkili servis sağlayıcılardan denetimin mevcut olduğunuda bildirdi. 

Bu programın 5 yıl süre ile devam edeceğinide bildiren Apple teknoloji firması üretim süresince bu probremleri gidermek adına bu hizmeti vermeye devam edeceğinide açıkladı. B

u hizmeti alacak olan kullanıcıların bilgilerini yedeklemeye almalarının önemli olduğunu üstüne basarak söyledi. Apple bu onarımı şuanda kısıtlı bazı ülkelerde sunacağını, ilerleyen dönemlerde dünya genelinde bu hizmetin mevcut olacağınıda son olarak ekledi.

Kaynak: tech.firstpost.com

Post Top Ad