728x90 AdSpace

 • son haberler

  Blogger tarafından desteklenmektedir.
  9 Ekim 2016 Pazar

  Yahoo'ya Bir Darbe de Verizon'dan Geldi


  Son zamanlarda Verizon ile resmi olarak da açıklanan bir anlaşma süreci içerisinde bulunan Yahoo'yu zor günler bekliyor olabilir. Yaşanan son güvenlik zaafiyetleri nedeniyle anlaşma iptal olabilir!


  SIFIRDAN MATEMATİK ÖĞRENİN

  Son zamanlarda oldukça kötü günler geçiren Yahoo'ya bir darbe de Verizon'dan geldi. Yahoo'yu satın almak için görüşmelere başladığını resmi bir bildirgeyle açıklayan Verizon, şimdi de Yahoo'dan 1 milyar dolarlık indirim talep ettiğini açıkladı.  TheHackerNews'in haberine göre Yahoo ile 4.8 milyar dolarda anlaşan Verizon, son günlerde ortaya çıkan ve Yahoo'ya büyük imaj ve para kayıpları yaşatan güvenlik problemleri nedeniyle anlaşmayı değiştirmeye çalışıyor.

  Yahoo'nun potansiyelinin düştüğünü belirten Verizon, bu nedenle 4.8 milyar dolarlık fiyatın 3.8 milyar dolar seviyesine inmesini talep etti.  Fiyatta indirim olmazsa anlaşmadan çekileceğini de belirten Verizon, bu talebiyle birlikte Yahoo'yu fiyatını düşürmesi konusunda adeta zorladı.

  İndirim talebiyle alakalı Yahoo'dan henüz  bir cevap gelmemesine karşın otoriteler Yahoo'nun yarım milyar dolar düzeyinde bir indirim teklifini sunacak.

  SDN - ShiftDelete.Net

  • Blogger Comments
  • Facebook Comments

  0 yorum:

  Yorum Gönder

  Item Reviewed: Yahoo'ya Bir Darbe de Verizon'dan Geldi Rating: 5 Reviewed By: Zuhal Özden
  Scroll to Top