Virüste Yeni Yöntem ! - özeldersci

son haberler

Post Top Ad

16 Ekim 2016 Pazar

Virüste Yeni Yöntem !


Kaspersky ve McAfee tarafından keşfedilen yeni Android virüsünün kredi kartı bilgilerinize erişmek için kullandığı yöntem oldukça ilgi çekici. 
Farklı bir yöntem bulmuşlar bu virüse kanmamak için ne olduğunu bilmekte fayda var.

SIFIRDAN MATEMATİK ÖĞRENİN


Selfie isteyen Android virüsü!
Android dünyasındaki kullanıcısı sayısı arttıkça Android işletim sistemini tehdit eden zararlı sayısı da artış gösteriyor.

Kaspersky ve McAfee tarafından keşfedilen yeni nesil bir trojan bankacılık virüsleri arasında en tehlikelisi olmaya aday.

Virüs bulaştığı Android işletim sistemlerinde Google Play Store'dan gelmiş gibi bir ekran getiriyor ve kredi kartı bilgilerinizi istiyor.

Üstelik bununla da kalmayıp kredi kartınızın da gözüktüğü bir selfie çekmenizi isteyen bir güvenlik mesajı da gösteriyor.


Google Play Store'un kullandığı arayüzün birebir kopyası şeklinde gözüken ekran kullanıcıların inanma ihtimalini oldukça arttıran bir detay.

Singapur ve Hong Kong'taki kullanıcıların büyük bir bölümüne bulaşmış olan virüsün dünya çapında yayılması ise an meselesi.

Hiçbir banka veya uygulamanın kredi kartınızla fotoğraf çekmenizi istemediğini hatırlatalım ve bu tarz sosyal mühendislik numaralarına kanmamanınız konusunda sizleri uyaralım.

shiftdelete


etiketler.Virüste Yeni Yöntem !

Post Top Ad