Ünlülerin Hesapları Gitti... - özeldersci

son haberler

Post Top Ad

26 Ekim 2016 Çarşamba

Ünlülerin Hesapları Gitti...


Aralarında Orkun Işıtmak, Burak Oyunda, Enes Batur gibi isimlerin de bulunduğu ünlü YouTuber’ların Instagram hesapları hacklendi.

SIFIRDAN MATEMATİK ÖĞRENİN

Bir tek kişi mi yoksa organize olmuş bir ekip tarafından mı yapıldığını bilmediğimiz, geniş çaplı bir hacklenme durumu yaşandı. Yüz binlerce hatta bazılarının milyonlarca takipçisi bulunan ünlü Türk YouTuber’ların Instagram hesapları çalındı. Çalınan hesapların ‘hakkında’ olan kısmına da Ducky.Official yazıldı.
Hesaplarını kurtarmak adına Facebook’la (Instagram’ın sahibi olduğu için direkt Facebook’la görüşmüşler) temas haline geçen YouTuber’lar, kullanıcı adları değiştirildiği için gerekli moderasyonun yapılmasını sağlayamamışlar. 

Facebook’un Türkiye’de ofisi olmadığı için resmi bir başvuru da yapamayan YouTuber’lar, bu sebeple şimdilik beklemeye geçmiş durumdalar. Hesapları çalınan isimlerden (bizim bildiklerimiz) bazıları şunlar:

Orkun Işıtmak
Burak Oyunda
Enes Batur
Berkcan Güven
Ekin Soyak
Ağır Mimar
Murat Engin EkinŞuana kadar 15(Youtuberlar) tane İnstagram hesabı çalındı. Gerçekten yazık ya , instagram ekibinin ilgisizliğine mi yoksa emeklere mi...


Ruhi Çenet ise paçayı son anda kurtarmış. Durumdan haberdar olan Çenet, hesabını dondurarak hackerlar tarafından ele geçirilmesini önlemiş.

webtekno


etiketler:Ünlülerin Hesapları Gitti...

Post Top Ad