Ülkede Microsoft Yasağı! - özeldersci

son haberler

Post Top Ad

1 Ekim 2016 Cumartesi

Ülkede Microsoft Yasağı!


Vladimir Putin'in yabancı yazılımların ülke ekonomisinde zarara neden olduğunu söyledi,ülkede microsoft'u yasaklayıp desteği yerli yazılımlara vericekler.

SIFIRDAN MATEMATİK ÖĞRENİN


Uzun süredir Rusya'da ABD menşeili yazılımlar yerine Rusya'da geliştirilen yazılımların kullanılmasının ülke açısından daha faydalı olacağını savunan Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in yabancı yazılımların ülke ekonomisine zarar verdiği yönündeki açıklamalarından sonra Rusya, yerli yazılımlarına destek vermek için kolları sıvadı.

Rusya'nın yerli yazılıma olan desteği arttırmak için kurban ettiği ilk şirket ise ABD'nin en büyük teknoloji şirketlerinden Microsoft oldu. Ortaya çıkan son habere göre Rusya'daki kamu kurumlarında Microsoft'un Outlook servisinin kullanılması yasaklanacak ve Rusya menşeili e-posta uygulamaları kamu kurumlarında kullanılacak.

Aynı zamanda kısa bir süre sonra kamu kurumlarındaki yüzbinlerce bilgisayar Microsoft gibi şirketlerin yazılımlarına alternatif olan Rusya menşeili yazılımları kullanacak ve bir anlamda Rusya, yabancı yazılımı azaltarak yerli yazılımının kullanımını arttıracak.

Ayrıca söylenenlere göre Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Rusya'da ABD merkezli şirketler için ağır vergi yükü planlayarak bu şirketlerin Rusya'daki işlerini zorlaştıracak. Bakalım Rusya bu adımları izleyerek yerelleştirme işinde neler yapacak.


webtekno


etiketler:Ülkede Microsoft Yasağı!,Microsoft 

Post Top Ad