Telefonunuz da Google Pixel Launcher Kullanın - özeldersci

son haberler

Post Top Ad

18 Ekim 2016 Salı

Telefonunuz da Google Pixel Launcher Kullanın


Google’ın Pixel telefonlarıyla kullanmaya başladığı daha sade bir arayüz olan Pixel Launcher’ı akıllı telefonunuza nasıl kuracağınızı detaylı bir şekilde anlatıyoruz.

SIFIRDAN MATEMATİK ÖĞRENİN

Google’ın geçtiğimiz günlerde tanıttığı Pixel ve Pixel XL, donanımsal özelliklerinin yanı sıra arayüzü ile de dikkat çekiyor. Pixel Launcher adını alan bu arayüzde çok daha sade ve çok daha stabil bir sistem bulunuyor.

Eğer siz de kendi telefonunuzun arayüzünden sıkılmış, birçok launcher uygulaması ile farklılık deniyorsanız Pixel Launcher’ı mutlaka denemelisiniz. 

Peki, eğer Pixel Launcher’ı kullanmak istiyorsanız nasıl yükleyeceksiniz? İşte bu içeriğimizde de size bunu adım adım anlatıyoruz;

1- Pixel Launcher ve Duvar Kağıtlarını İndirme

Eğer cihazınızda Pixel Launcher’ı kullanmak istiyorsanız yapmanız gereken ilk şey APK dosyalarını indirmek. Çünkü Pixel Launcher, Google tarafından APK olarak sunulmuş olsa da Google Play Store’da bulunmuyor. 

Bu sebeple APK olarak aşağıdaki bağlantılardan öncelikle Launcher ve Duvar Kağıdı Paketi’ni indirmelisiniz.

2- Bilinmeyen Kaynaklar İzni Verme

Eğer şimdiye kadar hiçbir APK kurulumu yapmamış iseniz öncelikle telefonunuzdan buna izin vermeniz gerekecek. 

Bunun için Ayarlar > Güvenlik (“Kilit Ekranı ve Güvenlik” de olabilir) bölümüne gelerek aşağıda bulunan Bilinmeyen Kaynaklar bölümünde izin vermeniz gerekiyor. Böylece Play Store dışında APK olarak indireceğiniz dosyalara kurulum izni vermiş olacaksınız.Eğer bu izni daha önceden vermiş ya da APK kurulumu yapmış iseniz bu adımı atlayabilirsiniz.

3- Kurulum
Kurulum olarak oldukça basit iki adımımız var. Öncelikle Pixel Launcher APK’sını, ardından da Duvar Kağıdı APK’sını tek tek kurun. 

Sonrasında ise yapmanız gereken ana ekran tuşuna basmak ve ardından karşınıza çıkan “Başlatıcı Seç” bölümünden Pixel Launcher’ı seçmek yeterli olacak.Güle güle kullanın :)

webtekno

etiketler:Telefonunuz da Google Pixel Launcher Kullanın

Post Top Ad