728x90 AdSpace

 • son haberler

  Blogger tarafından desteklenmektedir.
  28 Ekim 2016 Cuma

  Telefonlarınızın Saatlerine Dikkat!


  Bu yıl saatler 1 saat geri alınmayacak ama, 50 milyon mobil cihaz pazar günü saatini otomatik olarak 1 saat geri alacak.


  SIFIRDAN MATEMATİK ÖĞRENİN

  Pazar Günü Telefonlarınızın Saatlerine Dikkat!
  Türkiye'de bu yıl kış saatine geçmek için saatler bir saat geri alınmıyor. Ancak bu pazar (30 Ekim) gününe dikkat etmek gerekiyor. Bunun sebebi de akıllı telefonlar ve bilgisayarlar başta olmak üzere birçok cihazın otomatik saat ayarlara sahip olması. Güncellenmeyen işletim sistemleri ve yazılımlar yüzünden pazar günü saatiniz bir saat geri alınmış olarak uyanabilirsiniz.

  50 MİLYON MOBİL CİHAZ, PAZAR GÜNÜ SAATİNİ 1 SAAT GERİ ALACAK

  Sektör yetkililerinden alınan bilgilere göre 50 milyon mobil cihaz, pazar günü saatini otomatik olarak 1 saat geri alacak. Bu sorun için iletişim operatörleri şebeke ve baz istasyonlarında saati güncel tutarak önlemlerini alıyor. Ancak işletim sistemleri ve cihaz üreticilerinin saatlerde güncelleme yapması gerekiyor.

  SAAT AYARI 'MANUEL' VEYA 'ELLE' SEÇİLMELİ

  Güncelleme yapılmayan işletim sistemlerinde saat ayarı, 'otomatik' yerine 'manuel veya elle' olarak seçilmeli. Ancak riske atmamak için ise pazar günü televizyonlardaki saati kontrol etmekte fayda olacak. Windows işletim sistemli bilgisayar ve sunucularda ise güncellemelerin yapılması halinde ise saatler doğru ayarda korunacak.

  SAYAÇLARA AYARLAMA

  Diğer taraftan Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) Hürriyet'in gündeme getirdiği elektrik sayaçlarıyla ilgili düzenlemeye gitti. EPDK'dan yapılan yazılı açıklamada, elektrik tüketimini ölçme amaçlı tesis edilen elektronik sayaçların 30 Ekim 2016 Pazar günü, daha önceden programlandığı gibi kendisini otomatik olarak bir saat geri alacağı hatırlatılarak, "Söz konusu durum üç zamanlı tarife üzerinden elektrik tüketen tüketiciler düşünüldüğünde; sayaç saati ile gerçek saat arasında bulunan bir saatlik fark gündüz, puant ve gece zaman dilimlerinde birer saatlik kaymalara ve üç zamanlı tarife dilimlerine göre tüketimlerini belirleyen bu tüketicilerin yanılmasına sebep olacaktır" denildi.

  Kaynak: Hürriyet
  • Blogger Comments
  • Facebook Comments

  0 yorum:

  Yorum Gönder

  Item Reviewed: Telefonlarınızın Saatlerine Dikkat! Rating: 5 Reviewed By: Zuhal Özden
  Scroll to Top