Sivil Havacılık Genel Müdürlüğünce 'Kış Saati' Uyarısı - özeldersci

son haberler

Post Top Ad

12 Ekim 2016 Çarşamba

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğünce 'Kış Saati' Uyarısı


Kış saati uygulamasının kaldırılması dolayısıyla 30 Ekim'den sonra gerçekleşecek dış hat uçuşlarını kullanacakların dikkatli olmaları gerekiyor.

SIFIRDAN MATEMATİK ÖĞRENİN

Yurt dışı uçuşları için 'kış saati' uyarısı
Sivil Havacılık Genel Müdürlüğünce (SHGM), kış saati uygulamasının kaldırılması dolayısıyla 30 Ekim'den sonra gerçekleşecek dış hat uçuşlarında, acenteler üzerinden bilet alanların sıkıntı yaşamaması için uçuş saatlerini, seyahatleri öncesinde kontrol etmeleri istendi.

SHGM'nin internet sitesinde yer alan duyuruda, Bakanlar Kurulu kararı ile kış saati uygulamasının kaldırıldığı anımsatılarak, bugüne kadar alışılageldiği şekilde saatlerin bir saat geriye alınmayacak olması nedeniyle 30 Ekim'den sonra gerçekleştirilecek dış hat uçuşlarının, saat farklılıklarından dolayı bu değişiklikten etkileneceği uyarısında bulunuldu.

Yolcularının bu karar nedeniyle mağduriyet yaşamaması için havayolu işletmeleri tarafından "Rezervasyon kayıtlarında iletişim bilgisi olan yolculara bilgilendirme mesajı gönderilmesi" ve "İşletme web sitelerinde bilgilendirme yapılması" şeklinde önlemler alındığına işaret edilen açıklamada, "Biletlerini acenteler üzerinden alan yolcuların sıkıntı yaşayabileceği düşünülmektedir. Bu nedenle yolcuların uçuş saatlerini, seyahatleri öncesinde kontrol etmeleri herhangi bir olumsuzluk yaşamamaları için önem arz etmektedir." ifadesi kullanıldı.

AA
eğitimajansı

Post Top Ad