728x90 AdSpace

 • son haberler

  Blogger tarafından desteklenmektedir.
  12 Ekim 2016 Çarşamba

  Sivil Havacılık Genel Müdürlüğünce 'Kış Saati' Uyarısı


  Kış saati uygulamasının kaldırılması dolayısıyla 30 Ekim'den sonra gerçekleşecek dış hat uçuşlarını kullanacakların dikkatli olmaları gerekiyor.

  SIFIRDAN MATEMATİK ÖĞRENİN

  Yurt dışı uçuşları için 'kış saati' uyarısı
  Sivil Havacılık Genel Müdürlüğünce (SHGM), kış saati uygulamasının kaldırılması dolayısıyla 30 Ekim'den sonra gerçekleşecek dış hat uçuşlarında, acenteler üzerinden bilet alanların sıkıntı yaşamaması için uçuş saatlerini, seyahatleri öncesinde kontrol etmeleri istendi.

  SHGM'nin internet sitesinde yer alan duyuruda, Bakanlar Kurulu kararı ile kış saati uygulamasının kaldırıldığı anımsatılarak, bugüne kadar alışılageldiği şekilde saatlerin bir saat geriye alınmayacak olması nedeniyle 30 Ekim'den sonra gerçekleştirilecek dış hat uçuşlarının, saat farklılıklarından dolayı bu değişiklikten etkileneceği uyarısında bulunuldu.

  Yolcularının bu karar nedeniyle mağduriyet yaşamaması için havayolu işletmeleri tarafından "Rezervasyon kayıtlarında iletişim bilgisi olan yolculara bilgilendirme mesajı gönderilmesi" ve "İşletme web sitelerinde bilgilendirme yapılması" şeklinde önlemler alındığına işaret edilen açıklamada, "Biletlerini acenteler üzerinden alan yolcuların sıkıntı yaşayabileceği düşünülmektedir. Bu nedenle yolcuların uçuş saatlerini, seyahatleri öncesinde kontrol etmeleri herhangi bir olumsuzluk yaşamamaları için önem arz etmektedir." ifadesi kullanıldı.

  AA
  eğitimajansı
  • Blogger Comments
  • Facebook Comments

  0 yorum:

  Yorum Gönder

  Item Reviewed: Sivil Havacılık Genel Müdürlüğünce 'Kış Saati' Uyarısı Rating: 5 Reviewed By: Zuhal Özden
  Scroll to Top