Samsung Siri'yi Aldı Gibi Bir Şey Oldu. - özeldersci

son haberler

Post Top Ad

6 Ekim 2016 Perşembe

Samsung Siri'yi Aldı Gibi Bir Şey Oldu.


Samsung büyük bir satın alma olayında son aşamaya geldi. Samsung sirinin geliştiricilerini aldı. Anlaşılan samsung bu konuda apple'ın arkasında kalmak istemiyor.

SIFIRDAN MATEMATİK ÖĞRENİN

Siri geliştiricilerini Samsung aldı!
Samsung, Dag Kittlaus, Adam Cheyer ve Chris Brigham tarafından kurulan, yapay zeka ve asistan sistemleri konusunda uzman olan Viv'i satın alıyor. 2010 yılında Apple için Siri'yi geliştiren firma olan Viv, bundan böyle Samsung için teknoloji üretecek.Siri'yi geliştiren şirket artık Samsung için çalışıyor
2012 yılında Apple'ın Siri markasını satın almasından sonra Viv Labs'ı kuran üçlü, şimdi de Samsung bünyesinde çalışacak. Satın alma gerçekleşirken ödenen miktar ise ne yazık ki henüz açıklanmadı. Ödenen miktarın da önümüzdeki günlerde açıklık kazanması bekleniyor. 


Samsung'un Viv Labs'e ilgi duymasının önemli sebepleri var. Techcrunch'ın haberine göre, Samsung'un ilgisini asıl çeken şey, şirkete ait yapay zekanın yapabildikleri. Bu yapay zeka kendi kendine kodlar yazarak, yine kendi için yeni görevler atayabiliyor. Bu ilgi çekici teknoloji daha insansı bir telefon asistanı için önemli bir çıkış noktası olacaktır. 

Viv Labs, bu sistemi 2016'nın başlarında bir konferansta göstermiş ve hayli beğeni toplamıştı. Bakalım Samsung bu teknolojileri nasıl ve ne şekilde kullanacak?

Shiftdelete


etiketler:Samsung Siri'yi Aldı Gibi Bir Şey Oldu.

Post Top Ad