728x90 AdSpace

 • son haberler

  Blogger tarafından desteklenmektedir.
  28 Ekim 2016 Cuma

  Pazar Gününe Dikkat


  Bundan sonra Kış Saati uygulaması kullanılmayacak olsa da güncellenmeyen işletim sistemleri sebebiyle akıllı telefonlarda ve bilgisayarlarda saatler, otomatik olarak 1 saat geri alınabilir.


  SIFIRDAN MATEMATİK ÖĞRENİN

  Bildiğiniz üzere Kış Saati uygulamasına bu yıldan itibaren son verilerek daha önce belirlenen 30 Ekim tarihinde saatlerin 1 saat ileri alınma işlemi gerçekleşmeyecekti. Fakat yine de bu tarihe dikkat etmek lazım, zira hala güncellenmemiş olan işletim sistemleri saatlerinizin ayarlarını değiştirebilir.

  Akıllı telefonlar ve bilgisayarlar dahil olmak üzere birçok cihaz, otomatik saat ayarına sahip. Dolayısıyla gerekli güncellemeyi almayan bu elektronik cihazlar, siz farkında olmadan pazar günü saatlerinizi 1 saat ileri alabilir. Eğer kullandığınız cihazda güncelleme yapılmadıysa, saat ayarını ‘otomatik’ yerine ‘manuel’ olarak seçmeniz gerekiyor. 

  Yine de kendinizi riske atmayıp pazar sabahı uyandığınızda telefonunuzun ya da bilgisayarınızın saatini TV’deki saatler ile karşılaştırarak doğru olup olmadığını kontrol etmenizi öneririm.

  webtekno


  etiketler:Pazar Gününe Dikkat
  • Blogger Comments
  • Facebook Comments

  0 yorum:

  Yorum Gönder

  Item Reviewed: Pazar Gününe Dikkat Rating: 5 Reviewed By: Mr.Mehmet Ali Aytunç Arslantürk
  Scroll to Top