728x90 AdSpace

 • son haberler

  Blogger tarafından desteklenmektedir.
  22 Ekim 2016 Cumartesi

  Obama Note 7' ye Acımadı !


  Yangın çıkardığı için Samsung'un toplatma kararı aldığı Note 7, ABD Başkanı Obama'nın alay konusu oldu. Bir konuşma sırasında Note 7'ye çakan Obama medyanın manşetlerine taşındı.

  SIFIRDAN MATEMATİK ÖĞRENİN

  Obama Galaxy Note 7'ye ağır konuştu
  Samsung'un başını fena yakan Note 7 modeli şimdi de Obama'nın alay konusu oldu.

  Patlama riski nedeniyle uçaklara alınmayan, her yerde yasaklanan Note 7 modelini toplatma kararı alan Samsung uğradığı milyarlarca dolarlık zararın ardından bir darbeyi de Obama'nın konuşmasında aldı.

  Obama Care için telefon benzetmesi
  Obama ABD'de, "Obama Care" ismiyle bilinen önemli bir sağlık politikaları reformunu hayata geçirmişti.

  ABD'de çok başarılı kabul edilmeyen devlet sağlık sigortası sistemini iyileştirmeyi hedefleyen "Obama Care" girişimi bir anlamda başarılı olsa da eksik bulunan veya başarısızlıkla sonuçlanan kısımları da var. 

  Ağır eleştirilere de hedef olan Obama Care, aslında ABD Başkanı'nın en çok önem verdiği projelerin başında geliyor. Aynı zamanda da Obama'nın Başkanlığı süresince en çok tartışılan projelerinden biri olma özelliğini taşıyor.

  Başkanlık dönemi bir ay sonra sona erecek olan Obama ise bugünlerde kendi yönetim süreci hakkında açıklamalar yapıyor, değerlendirmelerde bulunuyor.

  Bu konuşmalardan birinde Obama Care sistemini değerlendiren Obama şu ifadeleri kullandı:

  "Obama Care sisteminde eksikler olabilir ama bu sistemin iptal edilmesini gerektirmez. Cep telefonu üreticileri de çeşitli modellerini sürekli piyasaya sürüyorlar ve her telefonda hatalar ortaya çıkıyor. 

  Bu hataları güncellemelerle düzeltip yollarına devam ediyorlar. Hatta bir telefon modeli havaya uçup patlıyor ve yangın çıkarıyor olsa bile bu yüzden cep telefonlarını kullanmayı bırakıp parmakla döndürülüp çevrilen eski ev telefonlarına dönüş yapmıyoruz."

  Obama'nın Samsung Note 7 hakkında alaycı tonda kullandığı ifadelerin, konuşma yaptığı Miami Lisesi'ndeki öğrenciler arasında gülüşmelere neden olduğu da dikkatlerden kaçmadı.

  shiftdelete  etiketler:Obama Note 7' ye Acımadı !
  • Blogger Comments
  • Facebook Comments

  0 yorum:

  Yorum Gönder

  Item Reviewed: Obama Note 7' ye Acımadı ! Rating: 5 Reviewed By: Mr.Mehmet Ali Aytunç Arslantürk
  Scroll to Top