O ayakkabı rekor fiyata satıldı - özeldersci

son haberler

Post Top Ad

13 Ekim 2016 Perşembe

O ayakkabı rekor fiyata satıldı


O ayakkabı, astronomik bir rakama satıldı!


SIFIRDAN MATEMATİK ÖĞRENİN

Geleceğe Dönüş filminin bağcığını kendi kendine bağlayan efsane ayakkabısı Nike tarafından gerçeğe dönüştürülmüştü. Şimdi ise bu ayakkabı, astronomik bir rakama satıldı!
Geleceğe Dönüş ayakkabısına rekor fiyat!
Sinema tarihinin en başarılı yapımlarından biri olan Geleceğe Dönüş veya orijinal adıyla Back to the Future, geleceğe dair birçok teknolojik hayal barındırıyordu.

Bunlardan biri de, bağıcığını kendi kendine bağlayabilen spor ayakkabılardı şüphesiz.

Nike tarafından uzun yıllar geliştirilen ve en sonunda gerçeğe dönüştürülen bu ayakkabı, düzenlenen bir açık arttırma ile rekor fiyata satıldı.

Elde edilen gelir bağışlanıyor!
Gelen bilgilere göre Hong Kong'ta gerçekleştirilen açık arttırmada, ismi açıklanmayan bir kişi tam 104,000 dolar ödeyerek Nike'ın bu özel ayakkabısına sahip oldu.Dünya genelinde bu model için biri Londra biri de New York'ta olmak üzere iki açık arttırma daha gerçekleştirilecek.

Bu arada açık arttırmalardan elde edilen gelirin Parkinson hastalığına çare bulmak adına savaşan Michael J. Fox Derneği'ne bağışlanacağını da belirtelim.

Bu açık arttırmaların haricinde 10 dolar ödeyerek herkesin katılabildiği ve sonunda 89 çift spor ayakkabının hediye edileceği bir yarışma da bulunuyor.

SDN - ShiftDelete.Net

Post Top Ad