Messenger'a PayPal Desteği Geldi - özeldersci

son haberler

Post Top Ad

30 Ekim 2016 Pazar

Messenger'a PayPal Desteği Geldi


Daha önce ön ödemeli kartlara benzer bir destek veren Messenger, şimdi aynı altyapıyı Paypal ile kullanılıyor.

SIFIRDAN MATEMATİK ÖĞRENİN

​Dün itibariyle Facebook Messenger’a eklenen yeni özellik sayesinde, uygulama içerisinde Paypal aracılığı ile ödeme yapmak mümkün hale geldi.
Facebook Messenger, Paypal desteğine kavuştu.

Daha önce ön ödemeli kartlara benzer bir destek veren Messenger, şimdi aynı altyapıyı Paypal ile kullanılıyor. Yapılan ödemelerle ilgili bildirimlerin takibi de yine Messenger içerisinde yapılabilecek.

Geçtiğimiz yaz döneminin başında ülkemizden çekilen Paypal, o dönemden beri pek gündeme gelmiyordu. Tekrar Türkiye pazarına gireceği söylense de şimdiye kadar resmi bir açıklama yapılmadı. Dolayısıyla bu özellik, şimdilik, ülkemizdeki Facebook Messenger kullanıcılarına hitap etmiyor. Ancak ilerleyen dönemlerde mümkün olabilir.

Facebook Messenger içerisindeki Paypal kullanımı ilk etapta sadece ABD’deki kullanıcılar için aktifleştirildi. Önümüzdeki dönemde diğer bölgelerde de kullanıma sunulması bekleniyor. Kullanıcılar, hem ödeme yapmak hem de ödeme almak için Facebook Messenger kullanabilecek.

Facebook, Messenger isimli mesajlaşma servisini bir adım öteye taşımak konusunda kararlı. Rakiplerinde olmayan özellikler ile giderek geliştirilen servis, her yeni özellikte daha kullanışlı olmayı hedefliyor.

eğitimajansı

Post Top Ad