728x90 AdSpace

 • son haberler

  Blogger tarafından desteklenmektedir.
  29 Ekim 2016 Cumartesi

  Google'dan 29 Ekim Doodle' ı


  Özel günlerde hazırladığı doodle tasarımları ile yıllardır ana sayfasını renklendiren Google, geleneği bozmayarak 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nda ana sayfasını Türk Bayrağı ile donattı.

  SIFIRDAN MATEMATİK ÖĞRENİN

  Google, 29 Ekim için Doodle hazırladı!
  Önemli günlerde kullandığı özel tasarımları ile ana sayfasını renklendirmenin yanı sıra kullanıcılara bu günleri hatırlatmayı ve bilgi vermeyi amaçlayan Google, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını unutmadı.


  Şu anda Google'ın ana sayfasını ziyaret eden kullanıcılar 29 Ekim için özel hazırlanan Doodle ile karşılaşıyorlar. Doodle'a tıklayan kullanıcılar, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı ile ilgili arama sonuçlarına yönlendiriliyor.


  29 Ekim Cumhuriyet Bayramı
  Cumhuriyet Bayramı Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin 29 Ekim 1923'te Cumhuriyet yönetimi ilan etmesi anısına her yıl 29 Ekim günü Türkiye'de ve Kuzey Kıbrıs'ta kutlanan bir millî bayramdır.

  Cumhuriyet Bayramı'nın kutlandığı ülkelerde 28 Ekim öğleden sonra ve 29 Ekim tam gün olmak üzere bir buçuk gün resmî tatildir. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramında stadyumlarda şenlikler yapılır, akşam ise geleneksel olarak fener alayları düzenlenir.

  Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk, Cumhuriyetin onuncu yılı kutlamalarının yapıldığı 29 Ekim 1933 tarihinde verdiği 10. Yıl Nutku'nda, bu günü en büyük bayram olarak nitelendirmiştir.

  Bizde bu vesile ile ozeldersci.com ailesi olarak 29 Ekim Cumhriyet Bayramınızı Kutlarız.

  shiftdelete  etiketler:Google'dan 29 Ekim Doode' ı
  • Blogger Comments
  • Facebook Comments

  0 yorum:

  Yorum Gönder

  Item Reviewed: Google'dan 29 Ekim Doodle' ı Rating: 5 Reviewed By: Mr.Mehmet Ali Aytunç Arslantürk
  Scroll to Top