Futbol sahasındaki bu detay Google'dan kaçmadı! - özeldersci

son haberler

Post Top Ad

3 Şubat 2017 Cuma

Futbol sahasındaki bu detay Google'dan kaçmadı!


Google Haritalar servisi, bu kez Arjantin Futbol Federasyonu'nun 30 yıldır keşfedemediği hatanın ortaya çıkmasına neden oldu.


SIFIRDAN MATEMATİK ÖĞRENİN

Herkesten kaçtı, Google'dan kaçmadı!
Genellikle ilginç olaylar ile gündeme gelen Google Haritalar servisi, bu kez Arjantin Futbol Federasyonu'nun 30 yıldır keşfedemediği hatanın ortaya çıkmasına neden oldu.

Herkesten kaçtı, Google'dan kaçmadı!
Google Haritalar servisi, özellikle Street View yani sokak görünümü modu ile dünya genelinde ortaya çıkan ilginç görüntülerin yanı sıra yaptığı hatalar ile sıkça gündeme geliyor.

Google, Filistin'i Haritadan Sildi!

Geçtiğimiz aylarda yaşanan Filistin krizinin ardından, Google Haritalar bu kez 30 yıllık bir hatayı ortaya çıkarmasıyla gündeme geldi.

Futbol Sahası 30 Yıldır Yamuk Kullanılmış!
Arjantin Futbol Federasyonu'na bağlı olan Club Liniers spor kulübünün 1987 yılında açılan futbol sahası, bugüne kadar sayısız maça ev sahipliği yaptı. Ancak, Google Haritalar sayesinde görülen bir detay kulüp yetkilerini şok etti.


30 yıldır kullanılmakta olan futbol sahasının yamuk olduğu ortaya çıktı. Google Haritalar üzerinden bakıldığında saha şeklinin doğru olmadığı çok rahat bir şekilde anlaşılıyor. Konu hakkında basın açıklaması yapan yetkililer, hatanın en hızlı şekilde düzeltilmesi için çalışmalara başladıklarını ve sahanın 2 ay boyunca tadilatta kalacağını belirtiyorlar.


Bu hatanın 30 yıl boyunca fark edilmemesi ise konunun asıl garip olan yanı. 

SDN - ShiftDelete.Net

Post Top Ad