FM oyuncusu Gerçek Hayatta Bu işi Yapmaya Başladı ! - özeldersci

son haberler

Post Top Ad

1 Ekim 2016 Cumartesi

FM oyuncusu Gerçek Hayatta Bu işi Yapmaya Başladı !


Football Manager oynamaktan profosoniyel bir analiste dönüşen genç artık bir klüpte analist olarak çalışıyor.

SIFIRDAN MATEMATİK ÖĞRENİN

FM oyuncusu genç, kulüpte iş buldu!
Sports Interactive'in duyurduğu bu inanılmaz olay İngiltere'de yaşandı. Böylece Football Manager başarılarımızın  sabit disk üzerinde yaşayan efsaneler olmadığı da görülmüş oldu. 15 yaşında FM tutkunu genç, Plymouth Argyle tarafından analist olarak işe alındı.

15 yaşında yetenekleri sayesinde profesyonel kulüp ile anlaştı
Uzun yıllardır Football Manager oynayan Matt Neil, en büyük başarısını Huddersfield'ın yeni stadyumuna kendi isminin verilmesi olarak görüyor. 

Her yıl FM oyunlarını 600-700 saat oynadığını ifade eden Neil, bu süre kendisine sorulduğunda, zamanın öylece akıp gittiğini ve aldığı keyfin asla kaybolmadığını söyledi. 

Plymouth'tan analist olarak iş teklifi aldığında çok heyecanlanmış ama aynı zamanda daha önce Plymouth'u hiç yönetmediği için hayli endişelenmiş. Ama günün sonunda anlaşma gerçekleşmiş ve Neil, 15 yaşında dünyanın en genç analisti olmuş.Oyundaki her bir veri parçasını, her bir oyuncuyu ezberleyen, araştıran Neil'in, kulübe girdikten sonraki ilk işi kaleci Marc McCallum ile anlaşma sağlamak olmuş. Oyuncu denemeler için kulübe geldiğinde ise hayatındaki en tuhaf anları yaşamış. Daha önceden onun için bilgisayardaki bir yüz olan McCallum, artık gerçek hayatta karşısındaydı.

Gerçekten ilginç ve ilham verici bir başarı öyküsü. Futbol veri tabanı olarak inanılmaz bir seviyede olan FM serisi böylece bir genç yeteneği profesyonel hayata hazırlamış oldu.


shiftdeleteetiketler:FM oyuncusu Gerçek Hayatta Bu işi Yapmaya Başladı !

Post Top Ad