FIFA'da Irkçılık Skandalı ! - özeldersci

son haberler

Post Top Ad

2 Ekim 2016 Pazar

FIFA'da Irkçılık Skandalı !


FIFA 17 satışa sunuldu.Ancak hikaye modundaki bazı ayrıntılar kulanıcıların ilgisini çekmiş hatta sinirlendirmiş olabilir.

SIFIRDAN MATEMATİK ÖĞRENİN

FIFA 17'de ırkçılık skandalı!
FIFA 17 geçtiğimiz günlerde satışa çıktı ve birçok futbol tutkununu barındırdığı yenilikler sayesinde hayli mutlu etti. Bizim de incelediğimiz FIFA 17'nin, yeni gelen  hikaye modu ise şaşırtıcı bir biçimde olay oldu.

FIFA 17 ve ırkçılık sorunu
Bildiğiniz gibi FIFA 17'nin hikaye modu olan Journey'de, Premiere League'de büyük bir futbolcu olmaya çalışan Alex Hunter rolündeyiz. Yani, siyahi bir karakteri yönetiyoruz. Tüm bunların üstüne kendisinin en büyük rakibi bir beyaz.İngiliz bir yayın olan Standart'ın haberine göre, birçok oyuncu bu durumdan ilginç bir şekilde rahatsız olmuş durumda.  Evet, gerçekten de dünya üzerinde böylesine basit bir olgu için bile tartışma çıkartılabiliyor.EA Games her ne kadar sayış politikalarıyla eleştirilse de uzun süredir ırkçılığın önünü kesmek adına önemli hamleler yapıyor. Bioware oyunları Mass Effect ve Dragon Age bu noktada iki güzel örnek olarak karşımıza çıkıyor.

FIFA 17 hikaye modunda siyahi bir insana rol verdi diye kızmak ve ırkçılık yapmak gerçekten de üzücü bir bakış açısı olmuş.

:: Futbol gördüğünüz gibi halen ırkçılık sorunlarıyla uğraşıyor. Bu konu hakkında düşüncelerinizi merak ediyoruz.

shiftdeleteetiketler:FIFA'da Irkçılık Skandalı !, fıfa, oyun,

Post Top Ad