FBI, İphone'u Yeniden Kırmaya Çalışıyor - özeldersci

son haberler

Post Top Ad

8 Ekim 2016 Cumartesi

FBI, İphone'u Yeniden Kırmaya Çalışıyor


FBI, terör saldırısında ele geçirilen iPhone'un şifresini kırmak için çalışmalara başladığını duyurdu. Bu açıklamadan sonra önceki iphone kilidi krizi olabilir mi? FBI apple'a başvuracak mı ?

SIFIRDAN MATEMATİK ÖĞRENİN

FBI, yeni bir iPhone krizi çıkarabilir!
FBI ve Apple arasında yaklaşık 6 ay önce yaşanan iPhone krizi, teknoloji sektörünün neredeyse ana konusu haline gelmiş ve günlerce gündemden düşmemişti.

Apple'ın San Bernardino’da 14 kişinin ölümü ile sonuçlanan terör saldırısında kanıt olarak alınan şifreli iPhone 5c modelini açmamakta direnmesi üzerine FBI, bir kaç gün sonra iPhone'un şifresini kırmayı başardıklarını açıklamış ve konu kapanmıştı.

Bazı kullanıcılar Apple'ın FBI ile iş birliği yaparak iPhone 5c'yi gizli bir şekilde açtığını ve Apple için bu ikili tartışmanın iyi bir reklam çalışmasına döndüğünü savunuyor. 
FBI, Yeni Bir iPhone Üzerinde Şifreyi Kırmayı Deniyor!
Gizli kapılar ardında neler yaşandı bilemeyiz, ancak FBI'ın yaptığı yeni açıklama ikinci bir kriz mi çıkıyor? sorusunu akıllara getiriyor. 

Minnesota alışveriş merkezinde 10 kişiyi bıçaklayan Dahri Adan isimli teröristin iPhone'unu ele geçiren FBI yetkilileri, telefonun kilidini açmak için çalışmalara başladıklarını duyurdu.


Telefonun kilidini açmak için Apple'a başvuru yapılıp yapılmayacağı henüz bilinmezken FBI özel ajanı Rich Thornton'ın, açıklamasında yer verdiği ' Cihazda yer alan verilere erişebilmek için tüm yasalara ve teknik yollara başvuracağız ' ifadesi kafalarda soru işaretlerine neden oldu.

Ele geçirilen telefonunun hangi iPhone modeli olduğunun belirtilmemesi, uzmanların NAND yonga vb. müdahalelerin başarılı olup olmayacağı konusunda değerlendirmeler yapmasını engelliyor.


shiftdelete


etiketler:FBI, İphone'u Yeniden Kırmaya Çalışıyor

Post Top Ad