Facebook Üzerinden Eşyalarınızı Satın! - özeldersci

son haberler

Post Top Ad

3 Ekim 2016 Pazartesi

Facebook Üzerinden Eşyalarınızı Satın!


Facebook aracılığıyla erişeceğiniz facebook Marketplace ile 2. el ürünlerinizi satabilirsiniz, peki facebook marketplace nasıl erişirim diyorsanız buyurun haberimize.

SIFIRDAN MATEMATİK ÖĞRENİN

Facebook ile 2. el ürün satışı başlıyor!
Facebook Marketplace ile dünyanın en büyük sosyal ağı da ikinci el pazarına giriyor. Asında uzun bir süredir benzer bir uygulama bulunuyordu ama bu sadece yakın çevreniz ile sınırlıydı. Şimdiyse Facebook tüm ikinci el satış servislerine, uygulamalarına rakip oluyor.

Facebook Marketplace nasıl kullanılır?
Facebook bugün duyurduğu yeni hizmetiyle, eşya alım-satım konusunda büyük destek sağlayacak. Şimdilik mobil için duyurulan yeni uygulamaya Facebook üzerinden kolayca erişebileceksiniz. Facebook Marketplace daha açılışıyla size ilk olarak yakınınızda bulunan ilanları, insanların satışa çıkarttığı ürünleri listeleyecek. 
Bir ürüne girdiğinizde, satıcı ile Messenger üzerinden iletişime geçebilir, onun profiline bakabilirsiniz. Eğer pazarlık gerekiyorsa yine Messenger üzerinden iletişime geçebileceksiniz. 


Ürünü gördünüz, satıcı ile anlaştınız. Ödeme işlemini ise şimdilik Facebook üzerinden yapamıyorsunuz. İleride bu özelliğin de Facebook Marketplace'e ekleneceğini belirtelim.

Facebook Marketplace üzerinden ürün satışı yapmak da aynı şekilde çok kolay. Yapmanız gereken işlemler sırayla şu şekilde:

1. Satmak istediğiniz ürünün bir fotoğrafını çekin.

2. Ürünün ismini, açıklamasını ve uygun gördüğünüz fiyatı yazın.

3. Bulunduğunuz konumu onaylayın.

4. Kategori belirleyin.

5. Facebook'ta yayınlayın.

Facebook Marketplace şimdilik Amerika, İngiltere, Avustralya ve Yeni Zelanda için iOS / Android mobil uygulamalar için kullanıma açılıyor. Marketplace, kısa bir süre içinde tüm ülkelerde kullanıma sunulacak ve ek olarak web servisi gelecek. Facebook Marketplace'in Letgo gibi ilan servislerine rakip olması bekleniyor.


shiftdelete

etiketler:Facebook Üzerinden Eşyalarınızı Satın!, facebook,

Post Top Ad