Facebook Ofislerinde Büyük Siyaset Kavgası ! - özeldersci

son haberler

Post Top Ad

22 Ekim 2016 Cumartesi

Facebook Ofislerinde Büyük Siyaset Kavgası !


Facebook çalışanları, ABD başkanlık seçimlerinde Cumhuriyetçi Parti adayı Donald Trump yüzünden büyük bir tartışma yaşadı. Konuya, Zuckerberg müdahale etmek zorunda kaldı.

SIFIRDAN MATEMATİK ÖĞRENİN

Facebook ofisinde Trump kavgası çıktı
ABD başkanlık seçimlerinde, Hillary Clinton'ı küçük bir farkla takip eden ve Clinton cephesinde yapılacak bir hatanın ardından yeni başkan olma ihtimali çok yüksek görünen Trump'ın tepki çeken söylemleri, Facebook ofisinde çalışanların birbirine girmesine neden oldu.

Trump'ın konuşmalarındaki söylemin anayasadaki nefret söylemi suçu dahilinde değerlendirilmesini isteyen Facebook çalışanları, Trump'ın haberlerinin Facebook haber akışlarından çıkarılması gerektiğini savunuyorlar.

Müslümanların ve Hispaniklerin ABD'ye girişinin yasaklanması veya Hillary Clinton'a "iğrenç" yakıştırması yapmak gibi gaflarıyla medyada büyük tepki toplayan Trump'ın konuşmalarını Facebook'tan kaldırmak için, şirket içinde büyük tartışmalar yaşanıyor.

İstifa tehditleri başladı
Ancak ofis içinde bu konuda tartışan çalışanlar tam olarak bir sonuca varamayınca da devreye Facebook'un CEO'su Mark Zuckerberg girdi.

Ne kadar yanlış söylemler olduğu düşünülse de bir ABD başkan adayının sözlerini sansürlemenin demokratik seçimlerin sağlığı açısından doğru olmayacağını savunan Zuckerberg, Trump'ın konuşmalarının Facebook'ta kalmasına karar verdi.

Ancak bu karar tartışmaları sonlandırmadı. Bazı Facebook çalışanları şimdi istifa etmeye hazırlanıyor. İstifa kararı almasalar da çok sayıda diğer çalışanın da bu karar hakkında şikayet etmeye devam ettiği dile getiriliyor. 

Diğer bir deyişle, Donald Trump daha başkan olmadan Facebook ofisini bombalamış durumda.

Facebook çalışanları da dahil olmak üzere, çok sayıda genç ve demokrat görüşlü ABD'linin, Trump'ın başkan olması halinde Kanada gibi ülkelere göç etme planı da bulunuyor.

shiftdelete
etiketler:Facebook Ofislerinde Büyük Siyaset Kavgası !

Post Top Ad