Facebook Messenger Artık Daha Tasarruflu - özeldersci

son haberler

Post Top Ad

17 Ekim 2016 Pazartesi

Facebook Messenger Artık Daha Tasarruflu


Son zamanlarda veri tasarrufu konusunda çalışmalarını sürdüren sosyal medya devi, Facebook Lite ve Messenger Lite uygulamalarının ardından şimdi de veri tasarrufu modu getiriyor.


SIFIRDAN MATEMATİK ÖĞRENİN

Günümüzde internet ve sosyal medya kullanımı o kadar yaygınlaştı ki, telefonumuzu her kullandığımızda internet paketimizde de önemli düşüşler oluyor.Uygulama yapımcıları bunun için farklı önlemler alırken, şimdi de Facebook yeni bir yöntem deniyor.

Henüz her cihaza gelmedi

Dünyaca ünlü sosyal medya devi Facebook, sohbet uygulaması Messenger için Android cihazlarda bir 'veri tasarrufu' modu test ediyor. Android telefon ve tablet kullanan çok sayıda kullanıcı da, uygulamanın Ayarlar sekmesinde bu seçeneği gördüklerini bildirdi.

Data Saver (Veri Tasarrufu) olarak gözüken bu özellikle bant genişliği tüketiminde tasarrufa gidiliyor ve aynı zamanda otomatik fotoğraf ve video indirme de durduruluyor.


Facebook Messenger da bu özelliğe geçiş yapınca artık cihazlar sizin izniniz dışında fotoğraf ve video indiremeyecek.

İndirmek istediklerinizin ise üzerine dokunarak işlemi gerçekleştirebileceksiniz. Bu şekilde de gerekli gereksiz her şeyi indirmeden, aylık kotanızı daha tasarruflu kullanabileceksiniz. Wi-Fi üzerinden bağlantı olduğunda ise otomatik indirme açık olacak.

Aslında veri tasarrufu çalışmaları üzerinde Facebook uzun süredir çalışıyor ve geçen yıl daha az tüketim yapan Facebook Lite, birkaç hafta önce de Messenger Lite uygulaması çıkmıştı.

Facebook Messenger için veri tasarrufu seçeneğinin testlerinin ne zaman biteceğini ise henüz bilmiyoruz.

SDN - ShiftDelete.Net

Post Top Ad