728x90 AdSpace

 • son haberler

  Blogger tarafından desteklenmektedir.
  26 Ekim 2016 Çarşamba

  En İyi Ülke !


  Dünyanın en iyi ülkesi anketi sonuçlandı. Davos'ta açıklanan sonuçlar, Avrupa'nın motoru sayılan ülkeyi birinci olarak gösterdi.

  SIFIRDAN MATEMATİK ÖĞRENİN

  Dünya’nın en önemli işletme okullarından Pensilvanya Üniversitesi’ne bağlı Wharton School’un, BAV Danışmanlık şirketinin ve U.S. News&Report’un yaptığı “dünyanın en iyi ülkesi” anketi sonuçlanmıştı. Dünya Ekonomi Forumu!nda açıklanan raporlar şaşırtıcı oldu. İsviçre’nin Davos kasabasında çarşamba günü dünyaya duyurulan sonuçlarda ABD, sıralamada kendisini 4.lükte buldu.
  U.S. News&Report’un genel yayın yönetmeni Mortimer B. Zuckerman, “Tıpkı en iyi üniversiteleri, hastaneleri ve diğer kurumları seçtiğimiz gibi; en iyi ülkeler portalımız da vatandaşlara hizmet vermek için gerçek verileri ortaya çıkarıyor” açıklamasında bulundu.


  Almanya bu sıralamada birinci, Kanada ikinci, İngiltere üçüncü, ABD dördüncü ve İsveç beşinci oldu. Düşük işsizlik oranı, dünyadaki popüleritesi, yüksek kalitedeki marka ürünleri ve yumuşak güç unsurları Almanya’yı birinciliğe taşıdı.

  Burada önemli olan kısım ise siyasi liderlik. Angela Merkel, İkinci Dünya Savaşı’ndan beri Almanya’da on yılın üzerinde şansölye (başbakan) olan yalnızca üçüncü kişi. Bu da ister istemez bir istikrar getiriyor. Anket sonuçları dünyadan resmi tepkiler alsa da kanımızca, doğruları yansıtıyor.

  webtekno
  etiketler:En İyi Ülke !
  • Blogger Comments
  • Facebook Comments

  0 yorum:

  Yorum Gönder

  Item Reviewed: En İyi Ülke ! Rating: 5 Reviewed By: Mr.Mehmet Ali Aytunç Arslantürk
  Scroll to Top