Dünya Savaşı Başladı! - özeldersci

son haberler

Post Top Ad

24 Ekim 2016 Pazartesi

Dünya Savaşı Başladı!


Geçtiğimiz günlerde Rusya & Çin ve ABD arasında yaşanan siber savaşı internet üzerinden nasıl takip edebileceğinizden bahsettik.

SIFIRDAN MATEMATİK ÖĞRENİN

ABD’deki sunuculara yapılan ve Çin & Rusya merkezli olduğu ortaya çıkan siber saldırıların ülkeye toplam zararının 7 milyar dolar dolayında olduğu ortaya çıkmış, ayrıca birçok önemli siteye de uzunca bir süre erişimler sağlanamamıştı. Hatta aynı tehlikenin Türkiye’nin de başına gelebileceği ihtimaline karşılık BTK, acil koduyla bir toplantı düzenlemişti. Ortaya öyle bir tablo çıktı ki yapılan saldırılar ‘1. Dünya Siber Savaşı başladı’ şeklinde söylemlerin yapılmasına sebep oldu. 

Yakın zamanda ABD’den ciddi bir karşılığın da geleceği dillendirilen bu savaşı internet üzerinden takip edebileceğiniz bazı internet siteleri bulunuyor. Bunlardan bazıları Digital Attack Map, IP Viking ve Norse Attack Map.

Siber saldırıların nasıl gerçekleştirildiğine dair detaylı haberimize ise şuradan ulaşabilirsiniz.

webteknoetiketler:Geçtiğimiz günlerde Rusya & Çin ve ABD arasında yaşanan siber savaşı internet üzerinden nasıl takip edebileceğinizden bahsettik.,Dünya Savaşı Başladı!

Post Top Ad