728x90 AdSpace

 • son haberler

  Blogger tarafından desteklenmektedir.
  24 Ekim 2016 Pazartesi

  Dünya Savaşı Başladı!


  Geçtiğimiz günlerde Rusya & Çin ve ABD arasında yaşanan siber savaşı internet üzerinden nasıl takip edebileceğinizden bahsettik.

  SIFIRDAN MATEMATİK ÖĞRENİN

  ABD’deki sunuculara yapılan ve Çin & Rusya merkezli olduğu ortaya çıkan siber saldırıların ülkeye toplam zararının 7 milyar dolar dolayında olduğu ortaya çıkmış, ayrıca birçok önemli siteye de uzunca bir süre erişimler sağlanamamıştı. Hatta aynı tehlikenin   Türkiye’nin de başına gelebileceği ihtimaline karşılık BTK, acil koduyla bir toplantı düzenlemişti. Ortaya öyle bir tablo çıktı ki yapılan saldırılar ‘1. Dünya Siber Savaşı başladı’ şeklinde söylemlerin yapılmasına sebep oldu. 

  Yakın zamanda ABD’den ciddi bir karşılığın da geleceği dillendirilen bu savaşı internet üzerinden takip edebileceğiniz bazı internet siteleri bulunuyor. Bunlardan bazıları Digital Attack Map, IP Viking ve Norse Attack Map.

  Siber saldırıların nasıl gerçekleştirildiğine dair detaylı haberimize ise şuradan ulaşabilirsiniz.

  webtekno  etiketler:Geçtiğimiz günlerde Rusya & Çin ve ABD arasında yaşanan siber savaşı internet üzerinden nasıl takip edebileceğinizden bahsettik.,Dünya Savaşı Başladı!

  • Blogger Comments
  • Facebook Comments

  0 yorum:

  Yorum Gönder

  Item Reviewed: Dünya Savaşı Başladı! Rating: 5 Reviewed By: Mr.Mehmet Ali Aytunç Arslantürk
  Scroll to Top